Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku na wycieczce w Tczewie

Dnia 28 listopada 2016r., o godzinie 8: 12, uczniowie klasy III G, pod opieką wychowawcy Luizy Bieszke-Wolf i Magdaleny Bienias- Cichowskiej, wybrali się na wyprawę pociągiem do Tczewa. Podróż pociągiem była niewątpliwą atrakcją, ale też nauką- dzieci nauczyły się jak poprawnie odczytywać rozkład jazdy pociągów oraz jak należy się zachowywać w środkach komunikacji. Gdy już dotarliśmy do celu, kupiliśmy bilety na seans filmowy, a każdy z uczniów sam, na podstawie danych na bilecie, szukał swojego miejsca na sali kinowej. Film, który mieliśmy okazję obejrzeć nosił tytuł „Królestwo”- jest to jedna z propozycji, jaką oferuje sieć kin Helios w akcji „Helios dla szkół”, ( w której nasza Szkoła uczestniczy). Królestwo to niezwykła opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką. Było to dla uczniów niezwykle cenne merytorycznie widowisko o znaczeniu otaczającej nas przyrody, jej bogactwie, pięknie i rządzących nią prawach, o związkach człowieka ze środowiskiem naturalnym, o tym jak zmieniały się w czasie. Dla nas wszystkich to była pierwsza i jedyna okazja podglądać zwierzęta z tak bliska. Ogromne wrażenie zrobiły na nas sceny narodzin sarny, jej pierwsze kroki, galop dzikich koni, zabawy młodych lisów, „kłótnie” niedźwiadków i wiele, wiele innych ujęć. Film przeniósł nas do serca prastarego lasu pierwotnego, który tysiące lat temu pokrywał Europę, a którego jedynym zachowanym do dziś fragmentem jest Puszcza Białowieska. Film prowokuje do pytań, dociekań, uwrażliwia na tajemniczy świat dzikiej przyrody.
Po seansie udaliśmy się, spacerkiem, do „Stacji dobrego czas” na warsztaty pt.: „Poznaję pracę chemika”, na których rzeczywiście uczniowie poznali, czym jest chemia i jak wygląda praca chemika w laboratorium. Ale co najważniejsze, eksperymenty i doświadczenia wykonywane były przez nich samodzielnie, zgodnie z instrukcjami prowadzącego. Celem warsztatów było rozbudzenie zainteresowań dzieci, kształtowania wiary we własne możliwości poznawcze oraz chęci odkrywania nowych zjawisk. I to z pewnością zostało osiągnięte. Pani prowadząca zajęcia podeszła do sprawy niezwykle profesjonalnie. Zarówno to jak i atmosfera panująca w stacji niewątpliwie zachęca do powrotu.
Z każdej wycieczki należy przywieźć pamiątkę, więc na to również znaleźliśmy czas. Wstępując do pobliskiej Galerii dzieci mogły zakupić sobie jakiś drobiazg lub choćby pooglądać zimowo- świąteczne wystawy w sklepach. Przed odjazdem pociągu mieliśmy jeszcze czas na posilenie się ciepłym posiłkiem. Klasa III G zaczęła tydzień bardzo intensywnie i ciekawie i nikt nie żałował ani chwili spędzonej na klasowej wycieczce gdyż wróciliśmy bogatsi o wiele nowych doświadczeń. A już następnego dnia, we wtorek, w klasie podczas lekcji, sprawdziliśmy, co zapamiętaliśmy z filmu „Królestwo”. Korzystając ze specjalnie przygotowanych do filmu, materiałów edukacyjnych dla szkół, utrwaliliśmy tą niezwykle cenną wiedzę o najwspanialszym królestwie, jakim jest LAS.
http://krolestwo-film.pl/film/zwiastun/

GALERIA ZDJĘĆ DOSTĘPNA TUTAJ

Materiał www.sp1.czersk.pl

skomentowało ten post