Hip hip hurra! Ruszył „Licek”!

W sobotę 5 listopada 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Czersku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie uczniów z Liceum dla Dzieci „Licek”. Nowy rok szkolny rozpoczęło 31 dzieci z 33 zapisanych.
Punktualnie o godzinie dziewiątej małych uczniów powitał dyrektor szkoły, pan Krzysztof Sękielewski, który wręczył im indeksy. Uczestnicy nauczyli się powitalnej piosenki. Zostali podzieleni na dwie grupy – młodszą i starszą. Młodsi pod opieką pani Marzeny Gruchały i kilku uczennic z klasy pedagogiczno-psychologicznej uczestniczyli w zajęciach na temat: „Czy ktoś widział CHIMERY? – my i nasze emocje”. Dzieci rozmawiały o emocjach. Miały za zadanie rozpoznać uczucia osób przedstawionych na fotografiach, rzucały kostką emocjonalną, uczestniczyły w masażu relaksacyjnym. Na koniec przypominały sobie zasady kultury osobistej rozwiązując quiz, w którym nagrodą były ordery z napisem: „Znam zasady dobrego zachowania”. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w turnieju, wykazując się przy tym dużą wiedzą tematyczną.
W tym samym czasie starszaki i opiekujące się nimi dziewczyny z „psychola” oraz pani Paulina Grzywacz utrwalały magiczne słowa: „proszę”, „przepraszam” i „dziękuję”. Następnie wysłuchały „Kwoki” Jana Brzechwy. Po lekturze dzieci miały zadanie odpowiedzieć na pytanie: Jakiego magicznego słowa powinien użyć każdy z bohaterów? Tuż przed końcem pierwszej części zajęć każde dziecko mówiło czego się nauczyło.
W trakcie przerwy mali licealiści mieli chwilę na słodkie co nieco, po czym pod opieką pań: Marzeny, Pauliny i Uli udali się na zwiedzanie szkoły. W tym czasie „psychole” przygotowały kolejną atrakcję – zabawy z dużymi, chustami animacyjnymi. Był kolorowy „sztorm”, „sałatka owocowa” i wiele innych zabaw. Odbyło się wspólne śpiewanie znanej wszystkim piosenki Anny Jantar pt. „Tyle słońca w całym mieście”. Niespełna godzinę przed końcem zajęć grupy zamieniły się salami.
Było dużo uśmiechu, radości, zawiązały się nowe przyjaźnie. Dzieci miały okazję wykazać się dużą aktywnością, spontanicznością, beztroską. Zarażały swoim optymizmem dorosłych. Kolejne zajęcia już 3 grudnia.

 

 

Materiał www.loczersk.pl

skomentowało ten post