Obcokrajowcy pokochali Toruń

13 marca zakończyła się kolejna wymiana młodzieży zorganizowana przez stowarzyszenie EUROMED EVE Polska. 8 dni w Toruniu wystarczyło uczestnikom z Polski, Włoch, Słowacji, Łotwy oraz Węgier i Rumunii by zawiązać przyjaźnie na całe życie, zdobyć nową wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie.

Koordynator projektu zaprosił do Torunia przedstawicieli organizacji pozarządowych z zagranicy, młodzież w wieku 17 – 23 lata, którzy wraz z uczestnikami z Polski zdobywali wiedzę na temat umiejętności przywódczych. Uczestnicy tej wymiany młodzieży podczas licznych warsztatów oraz dyskusji poprawili m.in. swoje umiejętności komunikacji, pracy w zespole, podejmowania decyzji oraz publicznej prezentacji. Młodzież zaznajomiła się również z cechami jakie powinien posiadać dobry lider, a także różnymi typami liderów.

Jednym z nieodłącznych punktów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+ są wieczory kulturowe poświęcane promocji krajów uczestniczących w wymianie. Podczas „Follow me”  uczestnicy mieli szansę na spróbowanie smakołyków przywiezionych przez przedstawicieli danego państwa, posłuchanie muzyki oraz wypróbowanie swoich umiejętności tanecznych podczas prezentowania tańców ludowych.

Toruń okazał się dla obcokrajowców bardzo gościnnym miastem, do którego część z nich na pewno wróci. Wielu miłych wspomnień dostarczyła im także Gra Miejska, w której wzięli udział. Mieszkańcy Torunia okazali się być bardzo pomocni przy wykonywaniu zadań.

Wymiana młodzieży odbyła się w pruskiej twierdzy fortowej z II połowy XIX wieku. „Fort IV stał się dla nas drugim domem, spędzenie kilku dni w tym miejscu zwróciło naszą uwagę na wspaniałą historię Polski.” – Stefan z Rumunii.

„W tracie trwania projektu uczestniczyłyśmy w wielu ciekawych zajęciach i wykładach . Nauczyliśmy się podstawowych technik dobrego przemawiania oraz tego, że każdy może zostać liderem.” – Vita i Katarina – przedstawicielki grupy słowackiej.

 

Stowarzyszenie „EUROMED EVE Polska”

M.D.

Projekt 2017-3-PL01-KA105-047023 „Follow me” został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu „Erasmus+”

 

 

skomentowało ten post