Trwa dobra passa Borowiaka

Po zwycięstwie nad AZS UMK Toruń, dobrych spotkaniach z będącymi na sczycie tabeli MKSem Brodnica i SMSem ZPRP II Gdańsk oraz wygranej w Kętrzynie, MLKS Borowiak Czersk kontynuuje swoją dobrą passę w wiosennej rundzie rozgrywek II ligi pokonując tym razem na własnym parkiecie szczypiornistów z Bydgoszczy 33:31 (14:15).

Od początku wyrównane spotkanie po pierwszej połowie zakończyło się jednobramkowym prowadzeniem gości. Zawodnicy z Czerska próbowali znaleźć swój dobry rytm, jednak momentami brakowało im skuteczności w ataku i dyscypliny w obronie.

Przerwa pomogła miejscowym szczypiornistom, którzy na drugą połowę wyszli zdeterminowani i od razu zniwelowali stratę, a później szybko uzyskali kilkubramkowe prowadzenie. Zawodnicy z Bydgoszczy walczyli do końca i na ok 10 minut przed końcem udało im się doprowadzić do remisu, jednak ostatecznie schodzili z parkietu pokonani.

Następny mecz, ponownie na własnym boisku, Borowiak rozegra już w najbliższą sobotę (21.04) z KPRem Gryfino. Piłkarze ręczni z Czerska nie będą faworytem tego spotkania, można mieć jednak nadzieję, że i tym razem dostarczą kibicom meczu na dobrym poziomie i wielu pozytywnych emocji.