Rajd PARH 2018 – relacja 30 Drużyny Harcerskiej „Zieloni Łąg”

Dla uczestników przygotowaliśmy przeróżne atrakcje. Rajd zaczęliśmy standardowo od apelu, następnie przemaszerowaliśmy na salę gimnastyczną na świeczkowisko. Dowiedzieliśmy się tam o ważnych personach dla nauki, kosmosu oraz najbliższego nam ZHP. W piątek uczestnicy mogli także zrelaksować się pod gwieździstym niebem w planetarium, wysłuchać wykładu oraz obejrzeć pokazy przygotowane przez panów zajmujących się astronomią.
Sobotni dzień był dla wszystkich nie lada wyzwaniem, ponieważ na naszych uczestników czekała wędrówka dookoła jezior w pobliżu miejscowości Ocypel. Wszyscy jednak szczęśliwie dotarli do bazy, co najważniejsze z uśmiechem na twarzy! Uczestnicy byli zachwyceni widokami jakie napotkali na trasie. W Ocyplu również mogli skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji – paintball laserowy, cyrkiel czy dmuchane kule. Po powrocie odbyła się Msza Święta, a dzień zakończył koncert zespołu „Z Ostatniej Chwili”.
W niedzielę podsumowaliśmy rajd uroczystym apelem. Możemy powiedzieć jedno – było bardzo kosmicznie!!!

Bardzo dziękujemy wszystkim firmom, osobom prywatnym, stowarzyszeniom, rodzicom za pomoc oraz zaangażowanie w przygotowanie razem z nami tego rajdu!
Szczególne podziękowania kierujemy do: Gminy Czersk, Zakładu STEICO w Czarnej Wodzie, Banku Spółdzielczego w Czersku, Ośrodka Wypoczynkowego „MLECZARZ” oraz Pana Mieczysława Michna, Klubu Aktywnego Człowieka, Nadleśnictwa Lubichowo, Nadleśnictwa Kaliska, Firmy „Sobieraj”, Ośrodka Kultury w Łęgu, Ośrodka Kultury w Czersku, Pana Jarosława Grzelaka, Pani Zdzisławy Górnowicz, Pana Rafała Pałubickiego, Państwa Patrycji i Marcina Stefaniak, Pana Marcina Bieska, Państwa Justyny i Marcina Babinskich, Pani Moniki Redzimskiej, Pani Krystyny Rydzkowskiej, Pani Joanny Jażdzewskiej oraz naszej kochanej pielęgniarki Pani Izabeli Wróblewskiej.

Za rok kolejne wyzwanie – jubileuszowy, 20 Rajd PARH!
Czuwaj!

30 Drużyna Harcerska „Zieloni Łąg”

Materiał: www.zs.zszlag.pl

skomentowało ten post