Dzień Ziemi z Ośrodkiem Kultury w Rytlu

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, w poniedziałek 23 kwietnia, Ośrodek Kultury w Rytlu przygotował wyjątkową imprezę. Młodzież uczęszczająca na zajęcia, wraz z opiekunami wyruszyła do kolebki lasu – Wyłuszczarni Nasion w Klosnowie. Po tragicznej w skutkach dla lasów nawałnicy z 11 sierpnia 2017 r., która zrównała z ziemią część Borów Tucholskich, wydarzenie to nabrało niebywałego znaczenia. Uczestnicy zwiedzili historyczną część wyłuszczarni oraz najnowszy obiekt. Dzięki uprzejmości wspaniałego przewodnika, P. Eweliny Ropińskiej, młodzież dowiedziała się jak przebiegał proces pozyskiwania nasion kiedyś i jak to wygląda współcześnie. 
Na zakończenie dla wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami. Nie zabrakło również konkursów o tematyce ekologicznej. Uczestnicy otrzymali także pamiątkowe gadżety z rąk Pani przewodnik. 
Ośrodek Kultury w Rytlu serdecznie dziękuje Pani Ewelinie za bardzo ciekawe przedstawienie historii powstawania lasów od pozyskania nasion aż do wykiełkowania drzewa oraz oprowadzenie po całym kompleksie i przygotowanie ogniska.
Materiał: OK Rytel

skomentowało ten post