Piknik rodzinny w Gimnazjum w Łęgu

W czwartkowe popołudnie (26 kwietnia) w naszej szkole odbyła się ciekawa impreza integracyjna przygotowana z myślą o gimnazjalistach klas II i III oraz o ich Rodzicach. Program spotkania był urozmaicony. Najpierw wszyscy przybyli zostali poproszeni do małej sali gimnastycznej, gdzie 17-osobowa grupa uczniów klas II,

realizując projekt gimnazjalny pod kierunkiem Pani Magdaleny Zabrockiej, przygotowała przedstawienie na podstawie znanego utworu Antoina de Saint Exupery’ego pt. „Mały Książę”. Następnie goście udali się do hali sportowej, dokąd tym razem wabiła niezwykle aromatyczna woń wypieków przygotowanych przez kolejną grupę gimnazjalnych „projektantów”. Nazwę „ZDROWE ŁASUCHY” uczennice z klas II wybrały dla swego projektu, nad którego realizacją czuwała Pani Ania Wieteska. Efektem wspólnych działań były doskonałe, pięknie podane przysmaki. Można też było wybrać coś ze zdrowych napojów, a potem usiąść przy stoliku na antresoli nad halą i pokibicować siatkarskim drużynom, których zaciekła rywalizacja prowadzona przez Panią Kamilę Janikowską toczyła się na boisku. „Starli się” tutaj dorośli z młodzieżą: mamy kontra córki, a ojcowie kontra synowie. W obu kategoriach wygrało młodsze pokolenie, nic więc dziwnego, że to „nieco starsze” zamierza domagać się rewanżu. Piknik rodzinny, który wpasował się w szkolne DNI ZDROWIA, dotyczył gimnazjalistów, ponieważ ten etap szkolny po 20 latach funkcjonowania w przyszłym roku ma przestać istnieć. No cóż – ŻEGNAJ GIMNAZJUM!
Organizatorzy Jedynego Festynu Gimnazjalnego pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy przybyli na spotkanie oraz tym, którzy przy tej okazji wsparli inicjatywę zebrania funduszy na ”Ławeczkę Pogimnazjalną”. Ma ona w przyszłości stanąć przed nową świetlicą szkolną i stanowić swoistą „pamiątkę” po gimnazjalistach uczących się w Zespole Szkół w Łęgu. Udało się zebrać 835 złotych. Bardzo dziękujemy!!!

Materiał: www.zs.zszlag.pl

skomentowało ten post