XII WIOSENNY KONKURS WIEDZY PRZYRODNICZEJ – SUKCES MARCELINY I ZUZANNY – GRATULUJEMY!

Dzieci 6 – letnie z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Kubusia Puchatka w Czersku w miesiącu kwietniu 2018 roku wzięły udział w XII Wiosennym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej organizowanego przez Park Narodowy „Bory Tucholskie” odbywającego się pod hasłem „Hibernacja”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci kl. 0 z przedszkoli i szkół i kl. I szkół podstawowych z powiatu chojnickiego.

W pierwszym etapie  – plastycznym – zadaniem uczestników było indywidualne i samodzielne wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej – portretu jednego wybranego gatunku zwierzęcia, które na okres zimowy zapada w długi sen zimowy (hibernuje). Do konkursu stanęło 18 placówek i nadesłano 159 prac. W I etapie nagrodzonych zostało 19 prac. Marcelina Rzepinska z naszego przedszkola otrzymała wyróżnienie za pracę pt. „Nietoperz” i kwalifikację dla przedszkola do drugiego etapu.

Dnia 10 maja 2018r. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w  Chocińskim Młynie odbył się drugi II etap konkursu – zmagania teoretyczne. Drużyna w składzie: Marcelina Rzepinska i Zuzanna Osowska wraz z 15 drużynami (9 drużyn reprezentowało klasy I szkoły podstawowej, a 7 drużyn z grup „0” z przedszkoli i szkół) wykazała się bardzo dobrym przygotowaniem do konkursu i zajęła I miejsce. W zmaganiach teoretycznych dzieci rozwiązywały rysunkowe zadania, testy i rozsypanki.

Marcelina i Zuzanna odniosły wielki sukces, doskonale współpracowały, wykazały się bardzo dużą wiedzą przyrodniczą oraz zagadnień związanych z wiosną, w tym:

– podstawowe informacje na temat Parku Narodowego „Bory Tucholskie”

– zwierzęta budzące się ze snu zimowego

– ptaki powracające z zimowisk do Polski

– wiosenne rośliny oraz podstawowe zagadnienia ekologiczne.

Bardzo dziękuję nauczycielkom: Ewelinie Czarnowskiej i Beacie Czapiewskiej oraz rodzicom Marceliny i Zuzanny za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.

GRATULACJE!!!

Materiał: www.czersk.pl

skomentowało ten post