Lekkoatletyka w Czersku

Wyniki zawodów lekkoatletycznych rozegranych 15 maja 2018 roku w Czersku.

Lekkoatletyka to prawdopodobnie najstarsza dyscyplina sportu, oparta na naturalnych formach ruchu – chodzenie, bieganie, skakanie i rzucanie. Właśnie te formy ruchu w przeszłości stały się podstawą zabaw a później rywalizacji sportowej.

W trakcie rywalizacji sportowej rozdano 20 kompletów medali w 11 dyscyplinach. Udział w zawodach wzięło około 120 zawodniczek i zawodników z miasta i gminy Czersk. Zawody zdominowali przedstawiciele naszej szkoły zdobywając „worek” medali – wszystkim dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

Wynik

100 metrów – dziewczęta

1

Roksana Zielińska

Czersk

14,74 s

2

Muchowska Wiktoria

Czersk

14,76 s

3

Filipiak Wiktoria

Czersk

14,91 s

4

Kornelia Drewek

Rytel

15,09 s

100 metrów – chłopcy

1

Mikołaj Podlewski

Czersk

12,76 s

2

Marek Szulc

Czersk

12,77 s

3

Piotr Nasiek

Czersk

13,10 s

4

Szymon Linda

Czersk

13,13 s

300 metrów – dziewczęta

1

Weronika Trypuz

Czersk

50,47 s

2

Weronika Kortaz

Czersk

51,23 s

3

Wiktoria Filipiak

Czersk

52,59 s

4

Marcelina Krieger

Czersk

52,70 s

300 metrów – chłopcy

1

Sebastian Kobusiński

Czersk

42,82 s

2

Szymon Linda

Czersk

47,47 s

3

Michał Czaja

Rytel

53,15 s

Skok w dal – dziewczęta

1

Oliwia Pryba

AS Czersk

4,13 m

2

Martyna Włoskowicz

Czersk

3,93 m

3

Oliwia Rekowska

Czersk

3,92 m

Skok w dal – chłopcy

1

Bartłomiej Węckowski

Czersk

5,25 m

2

Krzysztof Gełdon

Łąg

5,20 m

Łukasz Tylicki

Łąg

5,20 m

3

Marek Szulc

Czersk

5,06 m

600 metrów – dziewcząt

1

Oliwia Magulska

Czersk

1.50,74 min

2

Maja Niklasz

Czersk

2.02,53 min

3

Agnieszka Kutowska

Rytel

2.10,09 min

600 metrów – chłopcy

1

Patryk Krenski

Rytel

1.50,36 min

2

Stanisław Wiecki

Rytel

2.14,34 min

 

 

1000 metrów – chłopcy

1

Jakub Ossowski

Czersk

3,15 min

2

Jakub Żywicki

Czersk

3,17 min

Jan Klarecki

Łąg

3,17 min

3

Karol Beling

Łąg

3,19 min

2000 metrów – chłopcy

1

Dominik Homa

Czersk

7,32 min

2

Jan Lewandowski

Czersk

8,18 min

Kula – dziewczęta

1

Jan Lewandowski

Czersk

9,17 m

2

Mateusz Gliniecki

Czersk

9 m

Jakub Wojciechowski

Czersk

9 m

3

Jakub Pilarski

Czersk

8,83 m

Kula – chłopcy

1

Oliwia Rekowska

Czersk

7,05 m

2

Roksana Wojciechowska

Czersk

6,70 m

Amelia Szczukowska

Czersk

6,70 m

3

Wiktoria Magulska

Czersk

6,60 m

Skok wzwyż – chłopcy

1

Łukasz Tylicki

Łąg

155 cm

2

Jan Klarecki

Łąg

150 cm

3

Sebastian Kobusiński

Czersk

145 cm

Skok wzwyż – dziewczęta

1

Martyna Włoskowicz

Czersk

140 cm

2

Oliwia Durajewska

130 cm

3

Alicja Narloch

130 cm

Dysk – dziewczęta

1

Oliwia Rekowska

Czersk

13 m

2

Anastazja Kozłowska

Czersk

12 m

3

Amelia Szczukowska

Czersk

11 m

4

Roksana Wojciechowska

Czersk

9 m

Dysk – chłopcy

1

Bartłomiej Węckowski

Czersk

25 m

2

Grzegorz Czapiewski

Czersk

23 m

Jakub Pilarski

Czersk

23 m

3

Dominik Homa

Czersk

20,5 m

Oszczep – dziewczęta

1

Natalia Czapiewska

Czersk

20 m

2

Wiktoria Magulska

Czersk

19 m

3

Marcelina Krieger

Czersk

17,5 m

Oszczep – chłopcy

1

Grzegorz Czapiewski

Czersk

35 m

2

Bartłomiej Węckowski

Czersk

32,5 m

3

Dominik Homa

Czersk

28 m

Sztafeta 4×100 m – chłopcy

1

Czersk

2

Łąg

3

Czersk kl. VII

4

Rytel

Sztafeta 4×100 m – dziewczęta

1

Czersk

2

 Łąg

3

Rytel

Materiał: www.sp2czersk.pl

skomentowało ten post