ZJECHAŁ NA PRZECIWNY PAS RUCHU UDERZYŁ W GOLFA I DACHOWAŁ

Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na rogatkach Czerska, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdu i sporządzili dokumentacje fotograficzną. Droga w tym miejscu była zablokowana.

Wczoraj przed godziną 13-tą dyżurny policji w Chojnicach odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 22, które miało miejsce tuż za Czerskiem w kierunku Chojnic. Mundurowi, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący renault clio, mieszkaniec gm. Chojnice, podążający w kierunku Czerska zjechał na przeciwny pas ruchu wprost na nadjeżdżającego vw golfa. Clio otarło się o jadący z naprzeciwka pojazd, a następnie zjechało na prawą stronę wpadając do przydrożnego rowu. Samochód zaczął dachować ostatecznie zatrzymując się na jezdni. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy w czasie kiedy była udzielana pomoc poszkodowanemu mężczyźnie zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Droga w tym miejscu była przez prawie godzinę nieprzejezdna, po czym został wprowadzony ruch wahadłowy. Kierujący samochodem osobowym marki Renault Clio został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze z Czerska wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i radzą, aby odpowiednio wcześnie sygnalizowali planowane manewry na drodze, utrzymywali bezpieczną odległość od innych pojazdów, bezwzględnie zapinali pasy bezpieczeństwa i nie spieszyli się, bo nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków drogowych.

Materiał: www.chojnice.policja.gov.pl

skomentowało ten post