DZIELNICOWI I PROFILAKTYCY DZIECIOM I MŁODZIEŻY O BEZPIECZNYCH WAKACJACH

Dzielnicowi oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną z Czerska, Brus i Chojnic w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji i bezpiecznych zachowań na drodze. Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, na które mogą czasem nieświadomie napotkać w czasie nadchodzących wakacji.

Dzielnicowi oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną z Czerska, Brus i Chojnic przeprowadzają spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą na terenie szkół w całym powiecie chojnickim w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która organizowana jest pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym tematem rozmów z dziećmi jest ich bezpieczeństwo w trakcie zbliżających się wakacji.

Funkcjonariusze prowadzący spotkania przypominają dzieciom zasady bezpiecznych zabaw nad wodą, w tym zakaz kąpieli na niestrzeżonych akwenach wodnych lub bez opieki osób dorosłych. Opowiadają także o zasadach zachowania się gdy widzimy tonąca osobę. Podczas spotkania policjanci poruszali również temat bezpiecznego zachowania na drodze, zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży samochodem. Słuchacze dowiadują się również od mundurowych jak należy zachować się gdy się zgubimy i jak należy bezpiecznie postępować kiedy zostajemy sami w domu. Dzieci wykazują się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na drodze i znakomicie radzą sobie z odpowiedziami na pytania stróżów prawa. Na spotkaniach policjanci rozdają ulotki oraz wręczają upominki w postaci opasek odblaskowych. Spotkania policjantów z dziećmi szczególnie przed wakacjami mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać. Prowadzący spotkania mają nadzieję, że wiedza jaką przekazują dzieciom zaowocuje brakiem narażania się na niebezpieczne sytuacje podczas nadchodzących wakacji i zabaw nad wodą.

Do tej pory policjanci z powiatu chojnickiego na terenie całego powiatu przeprowadzili kilkanaście spotkań na temat bezpiecznych wakacji, na lipiec i sierpień zaplanowali jak co roku spotkania o tej tematyce z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na naszym terenie na koloniach i obozach.

Materiał: www.chojnice.policja.gov.pl

skomentowało ten post