XX Festiwal Pieśni Chóralnej w Czersku

We wnętrzu naszej stuletniej świątyni  odbył się dzisiaj (10.06.2018 r.) XX Festiwal Pieśni Chóralnej. Pomysł zorganizowania festiwalu w Czersku zrodził się podczas próby chórów wspólnego śpiewania na mszy świętej sprawowanej w dniu 6 czerwca 1999 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Pelplinie. Realizacja pomysłu nastąpiła 4 lipca 1999 r. i trwa do dnia dzisiejszego. Festiwal z roku na rok gromadzi coraz to liczniejszą grupę sympatyków i miłośników.  Jubileuszową uroczystość uświetniła swym występem Julia Pruszak – absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Organizatorami Festiwalu są: Burmistrz Czerska, Proboszcz Parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Czersku, Ośrodek Kultury w Czersku oraz Chór „Lutnia”.

O główną nagrodę ubiegały się: Chór Katedralny z Pelplina, Cento Per Ora z Drzycimia, Chór Lutnia z Chojnic, Chór Lutnia z Czerska, SOLI DEO z Rotmanki, Chór działający przy Parafii Zmartwychwstania w Kościerzynie oraz Centabile z Polkowic.

Tegorocznym laureatem został  Chór SOLI DEO z Rotmanki, drugie miejsce zajął Chór Contabile z Polkowic, trzecie – Chór działający przy Parafii Zmartwychwstania w Kościerzynie. Wyróżnienie otrzymał Chór Lutnia z Czerska.

Więcej zdjęć: TUTAJ

Materiał: UM Czersk (P.P.), www.czersk.pl

skomentowało ten post