UCZYMY SIĘ BEZPIECZEŃSTWA

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zajmujący się profilaktyka społeczną odwiedzili najmłodszych uczniów ze szkoły podstawowej w Rytlu. Podczas spotkania wspólnie z asp. Markiem Jasnochem uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Ważnym punktem spotkania było uczulenie najmłodszych, aby przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych, a także jak bezpiecznie bawić się w szkole, domu i na podwórku.

Policjanci z Czerska zajmujący się profilaktyką społeczną zawitali w gościnne progi szkoły podstawowej w Rytlu. Na spotkaniu omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Razem z asp. Markiem Jasnochem uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze zgodnie z zasadami ruchu drogowego.  Przekazano w trakcie spotkania  uczniom, aby przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Ponadto omówiono zasady bezpiecznego zachowania zarówno w szkole jak i poza nią.

Na zakończenie posumowano zdobyte wiadomości. Dzieci podziękowały policjantowi za naukę bezpieczeństwa pięknym uśmiechem, a policjant odwdzięczył się tym samym, rozdając odblaskowe opaski, które mają wpłynąć na poprawę ich bezpieczeństwa.

Materiał www.chojnice.policja.gov.pl

skomentowało ten post