Sukcesy językowe licealistów

W ubiegły piątek (08.06.2018) w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbył się drugi etap XIV edycji Konkursu wiedzy o Niemczech „Deutsch-Land-Nachbarland”, do którego zakwalifikowało się dwoje uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Czersku:  Karolina Czapiewska z klasy I b (opiekun: p. Alicja Grzonka) oraz  Kay Piotrowski z klasy I c (opiekun: p. Sabina Słomińska).

Po napisaniu testu, w oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy konkursu i ich opiekunowie mogli wysłuchać wykładu na temat systemu szkolnictwa w Niemczech oraz skorzystać z poczęstunku. Do finałowej szóstki  awansował Kay, natomiast Karolina zajęła pechowe miejsce tuż za podium. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a troje najlepszych uczniów półroczny kurs języka niemieckiego.

Konkurs DNL organizowany jest przez Centrum Herdera i Uniwersytet Gdański i cieszy się wśród uczniów z województwa pomorskiego ogromnym powodzeniem. Co roku w I etapie bierze udział około 500 osób, z których około 50 awansuje do drugiego etapu. Uczniowie naszej szkoły niejednokrotnie byli finalistami i laureatami tego konkursu.

To nie jedyny sukces uczniów czerskiego liceum w konkursach językowych. Sambor Zabrocki – uczeń klasy 1 a – z 6 lokatą zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język”, do którego Komisja Główna awansowała 25 uczniów z najwyższym wynikiem punktowym. Warto wspomnieć, że zarówno Sambor jak i Kay (opiekun: p. Sabina Słomińska) dotarli w roku szkolnym 2017/18 do etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego.

Materiał: www.loczersk.pl

skomentowało ten post