MIAŁ PONAD 3 PROMILE I SPOWODOWAŁ WYPADEK, TERAZ MU GROZI KARA WIĘZIENIA

Policjanci z Czerska wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 22 na wysokości miejscowości Łąg-Kolonia. Kompletnie pijany i bez uprawnień 28-latek kierując daewoo matizem, stracił panowanie nad pojazdem i dachował zatrzymując się w przydrożnym rowie. Sprawca zdarzenia został przebadany na zawartość alkoholu, miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Trzej pasażerowie, których przewoził- trafili do szpitali. Teraz 28-letni mieszkaniec Czerska odpowie za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu oraz popełnione wykroczenia. Grozi mu teraz kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

 

Wczoraj około 19:30 policjanci z Czerska otrzymali informację, że na trasie Czersk-Łąg doszło do wypadku drogowego. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i wstępnie ustalili, że 28-letni kierowca Daewoo jadąc w kierunku Łęga na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował zatrzymując się w przydrożnym rowie. Samochodem tym podróżowało pięć osób, z czego jedna przed przyjazdem służb uciekła z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili, kto kierował tym autem. Mundurowi podczas rozmowy z 28-latkiem  poczuli od mężczyzny silny zapach alkoholu. Badanie kierowcy na trzeźwość wykazało, że miał ponad 3 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo okazało się, że nie posiadał on w ogóle uprawnień do kierowania. Trójka pasażerów dwóch mężczyzn i kobieta, którzy również byli pod wpływem alkoholu z obrażeniami trafili do szpitala w Chojnicach i Starogardzie Gd., a. kierowca matiza do policyjnej celi.

Zatrzymanemu kierowcy grozi kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o ostrożność na drodze. Zbliżające się wakacje będą okresem wzmożonego ruchu na drogach. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych, sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów oraz o tym, aby za kierownicę siadać wypoczętym, a także apelują o zachowanie zdrowego rozsądku, rozwagi, a przede wszystkim trzeźwości za kierownicą. Pamiętajmy, że ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest bardzo duże i często staje się przyczyną wielu tragedii.

Materiał: www.chojnice.policja.gov.pl

skomentowało ten post