Noc Świętojańska w Rytlu

W dniu 22 czerwca, przy kąpielisku w Rytlu odbyły się obchody nocy świętojańskiej. Z tej okazji Ośrodek Kultury w Rytlu przygotował kilka ciekawych atrakcji.

Impreza rozpoczęła się poszukiwaniem kwiatu paproci. Zarówno dzieci jak i dorośli wyruszyli w poszukiwaniu ukrytego trofeum. Uczestnicy otrzymali mapki z miejscem ukrycia kwiatu paproci. Wśród najmłodszych najlepszym poszukiwaczem okazała się Michalina Gierszewska, a wśród dorosłych – Mateusz Zalewski.

Kolejną konkurencją imprezy były wyścigi kajakowe na Wielkim Kanale Brdy. Zwyciężyła załoga w składzie: Kamil Mocek i Denis Mocek.

Po zmaganiach wodnych rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Fundatorem nagrody specjalnej w postaci pucharu była radna Gminy Czersk Pani Lucyna Zawiszewska, która również była głównym jurorem konkursu. Najciekawszym i zarazem najbardziej okazałym wiankiem okazało się dzieło Konrada Pstrąga.

Punktem Kulminacyjnym imprezy było pojawienie się Neptuna poprzedzone tańcem ognia przygotowanym przez grupę teatralną „Siła w nas” z Ośrodka Kultury w Rytlu. Choreografię to układu tanecznego przygotowała Julia Leszczyńska. W tym roku Neptun nie przypłynął wraz z nimfami, lecz został „wyczarowany” podczas tańca nimf, co było nie lada zaskoczeniem dla uczestników.

Na zakończenie Neptun wygłosił orędzie do mieszkańców oraz zebranych gości i pobłogosławił wszystkich swoim trójzębem. Życząc udanego wieczoru, i wszystkiego najlepszego na cały najbliższy rok, dostojny gość wyruszył w asyście dzielnych strażaków z OSP w Rytlu w dalszą podróż.

Ośrodek Kultury w Rytlu serdecznie dziękuje:

– Radnej Gminy Czersk Pani Lucynie Zawiszewskiej za ufundowanie nagrody głównej – pucharu w konkursie na najpiękniejszy wianek świętojański.

– Strażakom z OSP w Rytlu za czuwanie nad bezpieczeństwem Neptuna i jego nimf oraz udostępnienie swojej łodzi by dostojny gość wraz ze swoją asystą bezpiecznie dotarł do celu.

– Firmie Kajakowe-wyprawy.pl z Rytla za udostępnienie kajaków do wyścigów na Wielkim Kanale Brdy

– Grupie teatralnej „Siła w nas” (Ania, Kasia, Patrycja, Wiktoria, Dorota, Michasia, Filip, Filip, Julia Leszczyńska – choreograf”)

– Klubowi sportowemu „Brda Rytel”

Materiał: OK Rytel

skomentowało ten post