Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w LO Czersk

W piątek o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej naszej szkoły dokonaliśmy uroczystego podsumowania roku szkolnego 2017/2018, które poprowadziła pani wicedyrektor Sabina Słomińska.

 

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego. Wraz z nami rok szkolny kończyli uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej Akademia Sukcesu „Nasza Szkoła”. W tej ważnej i długo oczekiwanej przez wielu uroczystości towarzyszyli nam przewodnicząca Rady Rodziców p. Hanna Machola-Groth i przewodniczący Rady Liceum p. Marek Pilch.

Po oficjalnym powitaniu wszystkich zebranych i nagrodzeniu uczniów Akademii Sukcesu odbył się awans uczniów klas mundurowych. Ceremonię poprowadził p. Mariusz Lewandowski z p. Sylwią Rudzińską. Zgodnie z regulaminem klasy mundurowej, dyrektor szkoły Krzysztof Sękielewski mianował:

(KLASA 2 A)

 

Na stopień kadeta sztabowego ze stopnia starszego kadeta:

 1. Mikołaja Czesława Błaszyka
 2. Zuzannę Katarzynę Chmarę
 3. Wiktorię Łucję Gołuńską
 4. Łukasza Ryduchowskiego
 5. Wiktorię Walkusz

Na stopień starszego kadeta ze stopnia kadeta:

 1. Julię Górnowicz
 2. Jakuba Bogdana Landowskiego
 3. Monikę Ewę Naczyk

Na stopień  kadeta ze stopnia młodszego kadeta:

 1. Kewina Romualda Narlocha(KLASA 1 C)

Na stopień kadeta ze stopnia młodszego kadeta:

 1. Klaudię Natalię Brandt
 2. Kacpra Janusza Gierszewskiego
 3. Weronikę Małgorzatę Grandt
 4. Wiktorię Kwapisz
 5. Zuzannę Możuch
 6. Alicję Martę Reszczyńska

Pan Mariusz Lewandowski poprowadził również ceremonię przekazania sztandaru szkoły, po której przemówili dyrektor szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców i przewodniczący Rady Liceum.

 

Nadszedł oczekiwany moment oczekiwany – wręczenie świadectw z wyróżnieniem. Dyrektor szkoły w asyście wychowawców klas uścisnął dłoń najlepszym licealistom. I tak z klasy 1 a najlepsi okazali się:

Anna Justa śr. 5,38 ( najwyższa średnia w szkole). Za bardzo dobre  wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Ania otrzymała również tytuł Absolwenta/Absolwentki Roku szkolnego 2017/2018. Jest także uczennicą nominowaną do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy!

 

Natalia Knapik (4,88)  – za bardzo dobre  wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie.

 

Marta Czaja  (4,81) – za bardzo dobre  wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Z klasy 1 b:

 

Karolina Czapiewska – 4,5 i wzorowe zachowanie, uczestniczka konkursów historycznych i językowych  życzymy Ci dalszych sukcesów naukowych

W klasie 1 c nagrody powędrowały do Mai Jabłońskiej, Julii Krieger, Justyny Tuszkowskiej (4,56) – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
W klasie 2 a najwyższe wyniki osiągnęli:

 

Łukasz Wiśniewski – śr. 5,11

 

Klaudia Łonska – śr. 5,00

Julia Górnowicz – śr. 4,89

 

Mateusz Mientki – śr. 4,89

 

Patrycja Baszanowska – śr. 4,78

 

Łucja Chmist – śr. 4,78

 

Anna Milke – śr. 4,78

W klasie 2 b nagrody z bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali:

 

Szymon Pacek – śr. 5,29

 

Dominika Baranowska – śr. 5,00

 

Maciej Ossowski – śr. 5,00

 

Kornelia Kuczyńska – śr. 4,78

W klasie 2 c wyróżnili się:

 

Emilia Megger – śr. 5,00

 

Wiktoria Ossowska – śr. 5,00

 

Katarzyna Osowska – śr. 4,80

Po wyróżnieniu najlepszych licealistów z poszczególnych klas, przyszedł czas na rozdanie nagród i dyplomów.

Klasa 1 a

Nagroda dla Sambora Zabrockiego  – za osiągnięcia i godne reprezentowanie szkoły w konkursach z języka niemieckiego i angielskiego

 • udział w etapie okręgowym 41. Olimpiady Języka Niemieckiego (uzyskany wynik 87%), kwalifikacja do części ustnej II etapu 41. Olimpiady Języka Niemieckiego
 • zakwalifikowany do finału ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język” organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe.

Dyplom  za udział i godne reprezentowanie szkoły   w konkursach  z  języka angielskiego otrzymał również Damian Krause.

Uczniowie naszej szkoły z sukcesami uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Wyróżnienie w konkursie Kangur otrzymał Mikołaj Węsierski.

Za III miejsce w półfinale wojewódzkim Licealiady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt – dyplomy i nagrody otrzymały Natalia Michalak i Brzezińska Marcelina

Za udział w wojewódzkim finale Licealiady Młodzieży Szkolnej w Indywidualne Lekkoatletyce – dyplom i nagrodę otrzymała Wiktoria Kleinschmidt

Za aktywną pracę na rzecz promocji szkoły, włożone serce, poświęcony czas i kreatywność podczas Drzwi Otwartych Szkoły, Targów Edukacyjnych w Czersku, Targów Edukacji i Pracy w Chojnicach oraz prezentacji na terenie gimnazjów dyplom otrzymali  Marta Czaja, Anna Justa, Ewa Ossowska, Natalia Knapik, Agnieszka Żmuda-Trzebiatowska, Paweł Czapiewski i Dymitr Woźniak.

Klasa 1 b

Karolina Czapiewska nie jest statystycznym Polakiem. Czyta książki, a do tego zajęła III miejsce w szkolnym etapie Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Karolina zakwalifikowała się również do drugiego etapu XIV edycji Konkursu wiedzy o Niemczech „Deutsch-Land-Nachbarland”. Konkurs DNL organizowany jest przez Centrum Herdera i Uniwersytet Gdański i cieszy się wśród uczniów z województwa pomorskiego ogromnym powodzeniem. Co roku w I etapie bierze udział około 500 osób, z których około 50 awansuje do drugiego etapu. Uczniowie naszej szkoły niejednokrotnie byli finalistami i laureatami tego konkursu.

Dyplom dla Patrycji Gnacińskiej, Laury Brzuchalskiej, Marceliny Wesołowskiej za aktywną pracę na rzecz promocji szkoły, włożone serce, poświęcony czas i kreatywność podczas Drzwi Otwartych Szkoły, Targów Edukacyjnych w Czersku, Targów Edukacji i Pracy w Chojnicach oraz prezentacji na terenie gimnazjów.

Klasa 1 c

Nagroda dla Kaya Piotrowskiego  – za osiągnięcia i godne reprezentowanie szkoły w konkursach z języka niemieckiego i angielskiego:

 • Finalista XIV edycji konkursu wiedzy o Niemczech „Deutsch-Land-Nachbarland” organizowanego przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego.
 • Godne reprezentowanie szkoły w 41. Olimpiadzie Języka Niemieckiego.

Dyplom  za udział i godne reprezentowanie szkoły   w konkursach  z  języka angielskiego otrzymują Wiktoria Kwapisz i Zuzanna Zomkowska.

Wyróżnienie dla Julii Krieger za godne reprezentowanie Szkoły w konkursie recytatorskim „EKO-ART”.

Za III miejsce w półfinale wojewódzkim Licealiady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt i  udział w wojewódzkim finale Licealiady Młodzieży Szkolnej w Indywidualne Lekkoatletyce – dyplom i nagrodę otrzymała Justyna Tuszkowska.

Za III miejsce w półfinale wojewódzkim Licealiady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt – dyplomy i nagrody otrzymały: Jabłońska Maja, Monika Szczukowska, Julia Krieger, Alicja Reszczyńska, Emilia Gołąbek.

Za II miejsce w półfinale wojewódzkim Licealiady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców dyplomy otrzymali:  Kacper Gierszewski i  Adrian Różański.

Za zaangażowanie na rzecz klas mundurowych i godne reprezentowanie szkoły  w  zawodach sportowo-obronnych klas mundurowych dyplom otrzymali: Kacper Gierszewski,  Weronika Grandt, Alicja Reszczyńska.

Podziękowanie dla Mai Jabłońskiej, Justyny Tuszkowskiej, Julii Krieger, Zuzanny Zaranek, Alicji Bloch, Weroniki Grand, Natalii Domańskiej, Moniki Szczukowskiej, Alicji Reszczyńskiej , Pawła Kriegera, Kacpra Gierszewskiego za aktywną pracę na rzecz promocji szkoły, włożone serce, poświęcony czas i kreatywność podczas Drzwi Otwartych Szkoły, Targów Edukacyjnych w Czersku, Targów Edukacji i Pracy w Chojnicach oraz prezentacji na terenie gimnazjów.

Klasa 2 a

Nagrodę oraz Tytuł Najwszechstronniejszego Ucznia Liceum w Roku Szkolnym 2017/2018 otrzymał
ŁUKASZ WIŚNIEWSKI. Łukasz ma najwyższą średnią w klasie II a; 100% frekwencję
reprezentował Szkołę w Pomorskich Meczach Matematycznych i w konkursie fizycznym Eureka,
wykazał się aktywną pracę na rzecz promocji szkoły, włożonym sercem, poświęconym czasem i kreatywnością podczas Drzwi Otwartych Szkoły, Targów Edukacyjnych w Czersku, brał udział w szkolnym projekcie „Licek” oraz był ekspertem w konkursie organizowanym przez liceum MECZPOL.

Nagrodę otrzymała również Klaudia Łonska za reprezentowanie Szkoły w Pomorskich Meczach Matematycznych oraz za 100% frekwencję.
Nagrodę otrzymał Ikarus Kołatka za reprezentowanie Szkoły w Pomorskich Meczach Matematycznych, Potyczkach Newtona oraz konkursie fizycznym Eureka.

Nagrodę otrzymuje Mateusz Mientki za reprezentowanie Szkoły w Pomorskich Meczach Matematycznych, Potyczkach Newtona oraz konkursie fizycznym Eureka.

 Uczniowie naszej szkoły z sukcesami uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Wyróżnienia otrzymali: Ikarus Kołatka oraz Dariusz Jazdzewski.

Za zaangażowanie na rzecz klas mundurowych i godne reprezentowanie szkoły  w  zawodach sportowo-obronnych klas mundurowych dyplomy otrzymują: Mikołaj Błaszyk, Julia Górnowicz, Jakub Landowski i Wiktoria Walkusz.

Za III miejsce w półfinale wojewódzkim Licealiady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt – Julia Górnowicz  i Wiktoria Gółuńska

Za udział w wojewódzkim finale Licealiady Młodzieży Szkolnej w Indywidualne Lekkoatletyce – dyplom i nagrodę – otrzymały Wiktoria Walkusz i Karolina Warsinska.

Za II miejsce w półfinale wojewódzkim Licealiady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców dyplomy otrzymali: Patryk Dorau i Stanisław Oksentowicz.

Dyplom  za udział i godne reprezentowanie szkoły   w konkursach  z  języka angielskiego otrzymał Mateusz Mientki.

Dyplom dla Moniki Naczyk za aktywną pracę na rzecz promocji szkoły, włożone serce, poświęcony czas i kreatywność podczas Drzwi Otwartych Szkoły, Targów Edukacyjnych w Czersku, Targów Edukacji i Pracy w Chojnicach oraz prezentacji na terenie gimnazjów.

Anna Milke otrzymała podziękowanie za pracę w Samorządzie Uczniowskim. Ania jest osobą kreatywną, sumienną, bezinteresowną, skromną i pracowitą. Dziękujemy jej, że dzieli się z nami tym wszystkim.

Dariusz Jazdzewski otrzymał podziękowanie za pracę w Samorządzie Uczniowskim. Dla Darka nie ma rzeczy niemożliwej. Wyrabia 200% normy i chyba opanował zdolność teleportacji. Dziękujemy mu za jego poświęcenie, niespożytą energię i tysiąc prostych rozwiązań.

Każda szkolna impreza jest przygotowana przez operatorów radiowęzła. Za tę pracę wyróżnienia otrzymali: Filip Szwoch, Paweł Brzezinski i Mateusz Mientki.

Klasa 2 b

Hubert Fryca otrzymał dyplom za godne reprezentowanie szkoły w konkursach z biologii.

Wanessa Łącka otrzymała dyplom za godne reprezentowanie szkoły w konkursie z chemii „Wygraj Indeks” oraz ogromne zaangażowanie w pracę w samorządzie klasowym

Wyróżnienie dla Aleksandry Sikorskiej za godne reprezentowanie Szkoły w konkursie recytatorskim „EKO-ART”.

Dyplom  za udział i godne reprezentowanie szkoły   w konkursach  z  języka angielskiego otrzymują Szymon Pacek i Piotr Szynwelski.

Wyróżnienie  dla Weroniki Czarnowskiej za aktywną pracę na rzecz promocji szkoły, włożone serce, poświęcony czas i kreatywność przy tworzenie filmu promującego liceum oraz prowadzenie Drzwi Otwartych Szkoły, udział w Targach Edukacyjnych w Czersku i prezentację oferty kształcenia na terenie gimnazjów.

Wyróżnienie dla Aleksandry Sikorskiej za aktywną pracę na rzecz promocji szkoły, włożone serce, poświęcony czas i kreatywność podczas Drzwi Otwartych Szkoły, Targów Edukacyjnych w Czersku oraz prezentacji na terenie gimnazjów.

Podziękowanie dla Darii Szreder, Patryka Łakomego, Dawida Przesławskiego za aktywną pracę na rzecz promocji szkoły, włożone serce, poświęcony czas i kreatywność podczas przygotowania filmu promującego liceum.

Dyplom dla Aleksandry Lewandowskiej za aktywną pracę na rzecz promocji szkoły, włożone serce, poświęcony czas i kreatywność podczas Drzwi Otwartych Szkoły, Targów Edukacyjnych w Czersku, Targów Edukacji i Pracy w Chojnicach oraz prezentacji na terenie gimnazjów.

Umbert Eco powiedział: „Kto czyta, żyje podwójnie”. Wielu naszych licealistów wjedzie właśnie takie życie. Czytają. Czasami nawet na lekcjach. Bywa, że trudno ich wyrwać z równoległego świata 😉 W piątek szczególny dyplom otrzymała Dominika Baranowska, która bez wątpienia nie jest statystycznym Polakiem i  zajęła I miejsce w szkolnym etapie Wielkiego Maratonu Czytelniczego.

Do zacnego grona dołączył również Szymon Pacek, który zajął III miejsce w szkolnym etapie Wielkiego Maratonu Czytelniczego i łamie stereotyp nieczytającego Polaka.

W roku szkolnym 2017/2018 w Ogólnopolskich Konkursach Polonistycznych organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej „LOGOS” wzięło udział 38 uczniów Liceum Ogólnokształcącego i siedmioro ze Społecznej Szkoły „Akademia Sukcesu”.

Do II etapu konkursu „Z poprawną polszczyzna na co dzień” zakwalifikowało się troje licealistów oraz uczennica klasy 2 gimnazjum:

 1. Marek Bławat (kl. 3 a LO) – 53 p. na 60 możliwych do zdobycia w obu etapach i awans do finału, w którym uczestniczył 17 maja w trakcie sesji maturalnej;
 2. Oliwia Mientka (kl.3 a LO) – 50 p. w obu etapach;
 3. Szymon Pacek (kl. 2 b LO) – 48 p. w obu etapach;
 4. Aleksandra Gołuńska (kl. 2 gimn. AS) – 50 p. w obu etapach.

Do II etapu konkursu „Z ortografią na co dzień” zakwalifikowali się:

 1. Marek Bławat (kl. 3 a LO) – 51 p. na 60 możliwych do zdobycia w obu etapach;
 2. Patrycja Kosecka (kl. 3 b) – 51 p. w obu etapach;
 3. Małgorzata Grabska (kl.3 b) – 49 p. w obu etapach.

11 kwietnia troje uczniów klas 3 LO wzięło udział w Powiatowym Dyktandzie „O Złote Pióro Starosty Chojnickiego”: Małgorzata Grabska i Patrycja Kosecka z kl. 3 b oraz Marek Bławat z kl. 3 a. dwa tygodnie później świętowaliśmy sukces Małgosi Grabskiej, która, pokonawszy znakomitych przeciwników z całego powiatu, zdobyła pięknie wygrawerowane Złote Pióro Starosty.

Kończącym dziś naukę uczniom życzymy porównywalnych osiągnięć w przyszłym roku szkolnym

Klasa 2 c 

Za III miejsce w półfinale wojewódzkim Licealiady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt i  udział w wojewódzkim finale Licealiady Młodzieży Szkolnej w Indywidualne Lekkoatletyce – dyplom i nagrodę otrzymała Małgorzata Zabrocka.

Dla uczniów, którzy poświęcili sobotnie przedpołudnia na aktywny udział w projekcie Liceum dla Dzieci „Licek” dla Marceliny Wesołowskiej z kl. I b – która była obecna na wszystkich sobotnich zajęciach Licka;

dla Karoliny Kropidłowskiej (Ib), Julii Chmieleckiej (Ib), Oliwii Osowskiej (IIc), Wiktorii Ossowskiej (IIc), Agaty Brzezińskiej (IIc) i Julii Żalikowskiej (IIc).
Dla uczniów, którzy szczególnie angażowali się w działania na rzecz klasy, szkoły i środowiska: Marceliny Wesołowskiej (Ib), Karoliny Kropidłowskiej (Ib), Karoli Chmieleckiej (Ib), Julii Chmieleckiej (Ib), Wiktorii Czapiewskiej (Ib), Karoliny Czapiewskiej (Ib), Oliwii Osowskiej (IIc), Wiktorii Ossowskiej (IIc), Agaty Brzezińskiej (IIc), Julii Żalikowskiej (IIc), Joanny Narloch (IIc), Natalii Kononowicz (IIc).

Na koniec rozdaliśmy dyplomy i nagrody, które klasy wywalczyły w turnieju klas zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. I miejsce zajęła klasa 2 a, II miejsce 1 b, a trzecie wywalczyła 1 a. Gratulujemy!

W imieniu Samorządu Uczniowskiego wystąpiła Weronika Czarnowska. Podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za miniony rok i życzyła udanych wakacji.

W piątek nie tylko żegnaliśmy rok szkolny. Tego dnia na emeryturę przeszedł nasz wspaniały kolega, nauczyciel, człowiek o wrażliwym sercu i wspaniałej duszy, potwierdzający regułę, że ten, który obcuje z naturą, jest po prostu dobrym człowiekiem – Witold Narloch.

 

Dziękujemy Ci Witku  przede wszystkim za pasję… Mamy nadzieję, że życie jeszcze niejednokrotnie skrzyżuje nasze drogi.

Wszystkim życzymy bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji. Odpocznijcie, zasłużyliście!

Dziękujemy firmie Wutkowski Sp. z o.o ze Śliwic za wsparcie finansowe 
i pomoc w ufundowaniu nagród.

0fed6478a5a64048a003259dabbcace23d98a0410f3b344da4a16b3c90

 

Materiał: www.loczersk.pl

skomentowało ten post