Zakończenie roku szkolnego w SP 2

W piątek, 22 czerwca, po raz pierwszy zakończyliśmy rok szkolny 2017/18 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku.

Przed południem na płycie hali sportowej zebrali się uczniowie młodszych klas szkoły. Licznie towarzyszyli im wychowawcy i wzruszeni rodzice. Wyróżniający się uczniowie odebrali świadectwa „z paskiem” a najwyższe wyniki uhonorowano też stypendium motywacyjnym. Nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali laureaci różnorodnych konkursów szkolnych i organizowanych przez podmioty zewnętrzne.

O godz. 17.00 miejsca zajęli uczniowie klas III – absolwenci Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czersku. Ciepłe słowa pożegnania i życzenia wszelkiej pomyślności przekazali: pani Dyrektor Ewa Wrycza i zaproszeni goście.

Podziękowano wieloletnim sponsorom i zasłużonym rodzicom oraz wyróżniającym się uczniom. Tradycyjną statuetkę „Najlepszego Absolwenta” z rąk przewodniczącej Rady Rodziców otrzymała Rozalia Czapiewska z klasy III b. Nagrodę za uzyskanie tytułu finalisty Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego odebrał Kacper Gąsecki z kl. III c, „Stypendysta Burmistrza Czerska”. Natomiast trzecia ważna nagroda trafiła do Marty Grzonki z kl. III b, za najlepszy i najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2017/18. Liczne nagrody odbierali zwycięzcy i reprezentanci różnorodnych konkursów przedmiotowych,  artystycznych i sportowych na szczeblu rejonu, województwa ale i ogólnopolskim, najlepsi czytelnicy, wolontariusze oraz uczniowie zaangażowani w działalność społeczną. W dalszej części uroczystości p. Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, także te ze stypendium absolwentom, którzy odbierali je w towarzystwie, uhonorowanych „Listem gratulacyjnym” rodziców.

A później uczniowie dziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom, pracownikom szkoły i rodzicom. W żartobliwym programie „oskarowym” okolicznościowe „Dwójki”, okraszone stosownym komentarzem, odebrali zasłużeni pracownicy i uczniowie. Z kolei drugoklasiści postawili swoich starszych kolegów przed sądem, który „skazał” ich na same sukcesy na dalszej drodze edukacyjnej. Trudno było wszystkim rozstać się ze szkołą i przyjaciółmi, dlatego do późnych godzin wieczornych trwały spotkania, rozmowy, uśmiechy i ciepłe życzenia.

Galerię zdjęć z wydarzenia można zobaczyć: TUTAJ

Zdjęcia: Video-Foto Kniter oraz SP2 Czersk

Materiał: www.sp2czersk.pl

skomentowało ten post