KIEROWCA NIE POSIADAŁ PRAWA JAZDY, ZA TO MIAŁ PONAD 2,5 PROMILA ALKOHOLU

Czerscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który za nic miał liczne apele i ostrzeżenia o konsekwencjach związanych z kierowaniem samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz mieszkaniec Czerska odpowie przed sądem za przestępstwo i wykroczenie drogowe.

Wczoraj około 19.30 na jednej z ulic w centrum miasta policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Mitsubischi. Samochodem kierował mieszkaniec Czerska. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że nietrzeźwy kierowca nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z tym policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę samochodem, a samochód na koszt właściciela został odholowany na parking strzeżony.

Sprawa znajdzie swój finał w chojnickim sądzie, gdzie kierowcę czekają konsekwencje prawne związane ze stwierdzonym przestępstwem i wykroczeniem drogowym. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

Materiał: www.chojnice.policja.gov.pl

skomentowało ten post