KOLEJNI ZATRZYMANI Z NARKOTYKAMI – 20-LATKOWIE ODPOWIEDZĄ TEŻ ZA INNE PRZESTĘPSTWA

W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci z Czerska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszą zarzuty za posiadanie środków odurzających, a dodatkowo jeden z nich odpowie także za kierowanie pod wpływem środków odurzających, a drugi za kierowanie wbrew zakazowi sądowemu. Przy zatrzymywanych mężczyznach w wieku 20 lat funkcjonariusze znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pod wpływem środków odurzających do lat 2.

Policjanci codziennie podczas swoich działań sprawdzają, czy osoby wobec których podejmują interwencję posiadają przy sobie rzeczy, które pochodzą z przestępstwa lub służą do jego popełnienia. W wyniku takich kontroli przy osobach znajdowane są również środki odurzające. Tylko w ciągu ostatnich  dwóch dni policjanci z czerskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn przy których znaleźli narkotyki. Do pierwszego z zatrzymań doszło w minioną środę przy ul. Starogardzkiej w Czersku. Policjanci około pierwszej w nocy podjęli interwencję wobec kierowcy bmw. Mężczyzna oprócz tego, że kierował pod wpływem narkotyków miał przy sobie marihuanę. Do kolejnego zatrzymania doszło następnego dnia około godziny 2:30 w nocy na ul. Łubianka. Podczas kontroli policjanci w samochodzie znaleźli woreczki strunowe oraz wagę służącą do porcjowania środków odurzających. Ponadto podczas kontroli wyszło na jaw, że kierowca audi posiada aktualny obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci w trakcie dalszego przeszukania mężczyzny już w jednostce Policji znaleźli w jego bieliźnie woreczki z narkotykami w których po przepadaniu okazało się że jest to najprawdopodobniej amfetamina. Dwaj 20-latkowie trafili za kraty  policyjnego aresztu.

Znalezione podczas interwencji narkotyki zostały zabezpieczone i zostaną przekazane do dalszych badań, jeżeli biegły z zakresu fizykochemii potwierdzi, że są to środki odurzające to zatrzymani mężczyźni usłyszą najprawdopodobniej zarzuty posiadania środków odurzających za co może grozić do trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec Czarnej Wody odpowie za kierowanie wbrew zakazowi sądowemu, a mieszkaniec gminy Chojnice za jazdę pod wpływem środków odurzających.

Przypominamy, że każda ilość substancji odurzających jest w naszym kraju zabroniona. Oprócz kary pozbawienia wolności, za to przestępstwo grożą wysokie kary finansowe oraz wpis do karty karnej, o którą coraz częściej pytają potencjalni pracodawcy. Natomiast za jazdę pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających grozi kara do 2 lat więzienia oraz wysoka kara finansowa.

Materiał: www.chojnice.policja.gov.pl

skomentowało ten post