XVIII Dni Rytla – relacja

W miniony weekend (28 i 29 lipca) Rytlanie świętowali podczas XVIII Dni Rytla.

Wspaniała pogoda sprawiła, że wszystkie punkty programu przebiegły bez zakłóceń. Impreza rozpoczęła się pokazami oraz konkursami w wykonaniu znanych strongman-ów: Sławomira Toczka i Tomasza Czapiewskiego. Nie brakowało chętnych do sprawdzenia swojej tężyzny fizycznej. Dla nieco młodszych uczestników przygotowano konkursy sprawnościowe prowadzone przez instruktorów Ośrodka Kultury w Rytlu oraz siłaczy. Punktem kulminacyjnym zabawy było przeciąganie liny: Siłacze kontra dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Równolegle z pokazami siłowymi, dzięki uprzejmości strażaków z OSP KSRG w Rytlu, można było przeszkolić się w obsłudze przenośnego defibrylatora. Również Nadleśnictwo Rytel w swoim stoisku przygotowało ciekawe atrakcje dla dzieci. Ośrodek Kultury w Rytlu przygotował jeszcze jedną niespodziankę dla milusińskich – darmowe tatuaże „za jeden uśmiech”.

Po pełnych emocji pokazach siłowych i zręcznościowych nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Dyrektor Ośrodka Kultury w Rytlu, p. Małgorzata Kowalewska Remisz powitała wszystkich mieszkańców oraz gości.

Muzyczną część pierwszego dnia XVIII Dni Rytla rozpoczęły artystki z Ośrodka Kultury w Rytlu. Następnie wystąpił zespół „Ciągle Na Fali” również z OK w Rytlu. Po występach lokalnych artystów nadszedł czas na pierwszą gwiazdą sobotniego wieczoru. Na scenie pojawiła się Weronika Korthals z zespołem, która zaśpiewała swoje największe przeboje. Kolejną gwiazdą wieczoru był niewątpliwie Roberto Zucaro, który zauroczył publiczność największymi włoskimi przebojami. Punktem kulminacyjnym imprezy był koncert trzeciej gwiazdy – zespołu „Diadem”, porywając do tańca całą zebraną publiczność. Pierwszy, muzyczny dzień, zakończył się dyskoteką pod gwiazdami.

Drugi dzień obchodów Dni Rytla odbył się na kąpielisku w Rytlu przy Wielkim Kanale Brdy.

Dzień pełen emocji rozpoczął turniej siatkówki plażowej, do którego zgłosiło się 11 drużyn. Następnie odbyły się konkurencje wodne. Uczestnicy wzięli udział w wyścigach kajakowych, slalomie kajakiem dla pań i dla panów, przeciąganiu liny na wodzie. W czasie, gdy obywały się konkurencje na wodzie, w Ośrodku Kultury w Rytlu rozegrano IV Otwarty Turniej Baśki Kaszubskiej. Na zakończenie drugiego dnia obchodów XVII Dni Rytla wręczono uczestnikom konkursów dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Ośrodek Kultury w Rytlu dziękuje gorąco wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe oraz ludziom dobrej woli za pomoc przy organizacji XVIII Dni Rytla.

Poniżej wyniki konkursów:

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ:

I miejsce: Dawid Kmiecik i Mateusz Szydeł

II miejsce: Maciej Szymula i Michał Michniewicz

III miejsce: Bartosz Walaszczyk i Aleksander Walaszczyk

WYŚCIGI KAJAKOWE:

I miejsce: Filip Skajewski i Jakub Majkowski

II miejsce: Marcin Kujawa i Mateusz Zalewski

III miejsce: Dawid Kmiecik i Mateusz Szydeł

SLALOM KAJAKIEM DLA PAŃ:

I miejsce: Teresa Mocek

SLALOM KAJAKIEM DLA PANÓW:

I miejsce: Marcin Kujawa i Filip Skajewski

II miejsce: Mateusz Szydeł i Dawid Kmiecik

III miejsce: Kamil Górkiewicz i Rafał Schmidt

PRZECIĄGANIE LINY DLA PANÓW:

I miejsce: Marcin Kujawa i Patryk Ryduchowski

II miejsce: Zbigniew Krzoska i Bartosz Gierszewski

III miejsce: Tomasz Nielek i Roman Schmidt

IV OTWARTY TURNIEJ BAŚKI KASZUBSKIEJ

Nagroda główna – kajak – „popłynęła” do Chojnic

Nagroda specjalna trafiła do najlepiej grającej kobiety.

Konkurs pływania na „Byle Czym” niestety nie został rozstrzygnięty z powodu braku chętnych. Zapraszamy więc wszystkich z zacięciem konstruktora w najbliższą niedzielę ( 5 sierpnia)nad kąpielisko w Rytlu. Będzie można zaprezentować pływającą konstrukcję podczas wyścigów kajakowych o „Błękitną Wstęgę Wielkiego Kanału Brdy” i wygrać główną nagrodę – ROWER. Prezentacja odbędzie się o godz. 16.00 przy kąpielisku w Rytlu.

 

Materiał: OK Rytel

skomentowało ten post