Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Inas Fid

W szwedzkim Värmland odbyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej INAS World Football Championships 2018, w którym udział brała reprezentacja Polski.

W fazie grupowej Polska trafiła do grupy B wraz z reprezentacjami Arabii Saudyjskiej, Federacji Rosyjskiej i Japonii.

Mecz z Japonią nasza drużyna wygrała 2:1, z Rosją 4:1 (  w tym meczu dwie bramki strzelił czerszczanin Rafał Szkatuła), a z Arabią Saudyjską mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W półfinale przyszło nam zmierzyć się z bardzo mocną drużyną Argentyny. W regulaminowym czasie mecz i po dogrywce na tablicy wyników widniał wynik 2:2. O zwycięstwie zadecydowały więc rzuty karne. Lepiej wykonywali je niestety zawodnicy Argentyny i wygrali całe spotkanie 6:4

W meczu o trzecie miejsce polska reprezentacja pokonała drużynę Francji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1 dla biało-czerwonych. Ogromny sukces naszych zawodników dowodzi nie tylko wspaniałej formy, ale przede wszystkim woli walki, którą Polacy przejawiali do ostatnich minut turnieju. Gratulacje należą się również wszystkim tym, którzy pomagali piłkarzom, szkolili ich oraz zorganizowali wyjazd biało-czerwonych do Szwecji.

W internecie można znaleźć nagranie całego spotkania https://www.youtube.com/watch?v=J-vWWTgIf2w

Skład polskiej kadry:

 1. Marcin Koczwara
 2. Franciszek Kosecki
 3. Piotr Krawczyk
 4. Patryk Kruszec
 5. Adrian Kucybala
 6. Łukasz Mludzikowski
 7. Dominik Pirkos
 8. Marek Prosowski
 9. Kamil Salach
 10. Marcin Sarnecki
 11. Paweł Stawniak
 12. Piotr Stawniak
 13. Damian Stefański
 14. Rafał Szkatula
 15. Adam Frączek
 16. Paweł Michalski
 17. Michał Wierzbicki

Jarosław Fidurski
MUKS „RAZEM”

Materiał: www.czersk.pl

skomentowało ten post