Już niebawem młodzież z Czerska wyruszy do Zakopanego

Projekt polsko – węgierskiej wymiany młodzieży „Easy trick for healthy week” został zatwierdzony przez Narodową Agencję w Warszawie do otrzymania środków na realizację zaplanowanych mobilności. Środki pochodzą z Unii Europejskiej (program Erasmus+). Dzięki temu młodzież z Czerska oraz Nyiregyhazy (Węgry) otrzymała szansę na udział w wymianie w Zakopanem w dniach 17 – 24 września 2018 roku. Podczas wymiany, która ma na celu walkę z otyłością poprzez wzrost aktywności fizycznej młodzieży (zwłaszcza na świeżym powietrzu) oraz promocję aktywnego trybu życia wśród mieszkańców Zakopanego odbędzie się szereg warsztatów opartych na metodach edukacji poza formalnej, wydarzeń angażujących lokalną społeczność (gra miejska, flash mob, wystawa zdrowej żywności, akcja sprzątania szlaku na Morskie Oko itp.), a także długo oczekiwanych przez młodzież wieczorów międzykulturowych.

W dniach 20 -21 września odbyła się wizyta przygotowawcza do projektu, w której wzięli udział liderzy zespołów oraz 2 uczestników z Polski oraz Węgier. Podczas spotkania omówione zostały sprawy organizacyjne, a obiekt  „Goralski Przystanek” oceniony pozytywnie. Już niebawem zapewni on młodzieży dach nad głową.

Stowarzyszenie „I like Czersk”

Projekt 2018-2-PL01-KA105-051639 „Easy trick for healthy week” został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu „Erasmus+”

 

skomentowało ten post