Do góry nogami – Wycieczka do Szymbarku – Dom Senior +

W piękny poniedziałkowy wrześniowy poranek wybraliśmy się na wycieczkę do Szymbarku. Tam czekał na nas przewodnik, który na początek opowiedział nam o najdłuższej desce świata liczącej 46,53 m., która została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Uwagę zwracał również stół noblisty – olbrzymi stół wykonany z deski na pamiątkę przyznania Pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie. Na końcu stołu znajduje się drewniany fotel, o którym krąży legenda – ten kto na niego usiądzie osiągnie w przyszłości władzę.

Kolejnym punktem był bunkier zbudowany na wzór bunkra należącego podczas okupacji do TOW Gryf Pomorski. Przenieśliśmy się w czasy wojny i przeżywaliśmy prawdziwy nalot z symulacją głośnych dźwięków wydobywających się z głośników. Zobaczyliśmy  Dom Sybiraka i  łagry przewiezione spod Irkucka oraz parowozy, które wywoziły skazanych na Sybir. Wszystko to zrobiło na nas ogromne wrażenie.

Atrakcją dnia był dom do góry nogami. Było to bardzo interesujące przeżycie, którego nie da się opisać słowami. Warto samemu tego doświadczyć. Niejednemu z nas zakręciło się w głowie.

Zwiedzanie skansenu zakończyliśmy na Kościółku św. Rafała. Tam też pożegnaliśmy się z przewodnikiem i udaliśmy się na obiad.

Na zakończenie wycieczki, w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Borsku, gdzie przespacerowaliśmy się brzegiem jeziora. To był dzień pełen wrażeń.

Materiał:  Dzienny Dom ,,Senior +” w Czersku, www.czersk.pl

skomentowało ten post