KOLEJNY PRZESTĘPCA DROGOWY WYELIMINOWANY Z RUCHU

Policjanci z Czerska zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który za nic miał liczne apele i ostrzeżenia o konsekwencjach związanych z kierowaniem pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem alkoholu. Tym razem zatrzymano nietrzeźwego kierowcę osobowego opla. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu – teraz 36-letni kierowca odpowie przed sądem za przestępstwo drogowe.

W miniony wtorek krótko po północy w Rytlu policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Opel Astra. Samochodem kierował 36-letni mieszkaniec gminy Czersk. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy – w jego organizmie stwierdzono ponad promil alkoholu. W związku z tym policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie kierowcę czekają konsekwencje prawne związane ze stwierdzonym przestępstwem drogowym. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

Materiał: www.chojnice.policja.gov.pl

skomentowało ten post