Międzynarodowa wymiana młodzieży w Grudziadzu

W dniach 5 – 11 listopada 2018 roku odbywa się międzynarodowa wymiana młodzieży „Journalism as a tool of Integration” finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+. Uczestnikami jest młodzież reprezentująca organizacje pozarządowe z Macedonii, Bułgarii, Rumunii, Szwecji i Polski.

W trakcie wymiany młodzież wzięła udział w licznych warsztatach, podczas których zdobyła wiedzę z zakresu dziennikarstwa (pisania artykułów, przeprowadzania wywiadów, robienia zdjęć itp.). Uczestnicy wymiany mieli również szansę na poznanie Grudziądza. Wzięli oni udział w „grze miejskiej”. Zadania z listy wymagały zaangażowania lokalnych mieszkańców, którzy włączyli się we wspólne śpiewanie, a także uczyli się zdań w językach obcokrajowców. Prócz doświadczenia i wiedzy związanej z głównym tematem wymiany, czyli dziennikarstwem, młodzież miała okazję do odkrycia nowych kultur poprzez pracę w międzynarodowych zespołach oraz zorganizowane wieczory międzykulturowe, w trakcie których zaprezentowane zostały najciekawsze informacje o krajach, kulturze, zwyczajach. Uczestnicy projektu przywieźli ze sobą smakołyki, dzięki czemu podczas projektu zapoznali się nie tylko z kuchnią polską, ale również macedońską, bułgarską, rumuńską oraz szwedzką.

Uczestnicy zostali zakwaterowani w Hotelu RAD, gdzie odbyła się większość zajęć.

Organizatorem projektu jest organizacja ze Szwecji „European Centre for Integration & Development”. Partner ze strony polskiej to organizacja „EUROMED EVE Polska” z Czerska. Projekt wspiera Narodowa Agencja ze Szwecji.

 

skomentowało ten post