Test z wiedzy historycznej w Ośrodku Kultury w Rytlu.

Test z wiedzy historycznej w Ośrodku Kultury w Rytlu.
9 listopada 2018 roku z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Ośrodek Kultury w Rytlu przygotował specjalny Quiz na platformie Kahoot.
Uczestnicy, na pytania w nim zawarte, odpowiadali za pomocą własnych smartfonów.
Głównym inicjatorem i wykonawcą tego wydarzenia była p. Joanna Czerniejewska, instruktor z Ośrodka Kultury w Rytlu. Do współpracy przy tym przedsięwzięciu zaprosiła Zespół Szkół w Rytlu, a w szczególności wspaniałego nauczyciela historii p. Katarzynę Dalke. Z testem zmierzyli się uczniowie ósmych klas, którzy parę tygodni wcześniej, na godzinie wychowawczej otwierali specjalne zaproszenia.
Do zestawu 50 pytań trafiły zagadnienia dotyczące osób i wydarzeń sprzed stu lat oraz kilka pytań dotyczących m. in rozbiorów Polski i powstań. Wszystko zgodnie z zasadą, że w historii nic nie dzieje się bez przyczyny, a „Ci którzy nie pamiętają przeszłości skazani są na jej powtarzanie”. Niektóre pytania były dla uczestników wyzwaniem, jednak z większością z nich poradzili sobie świetnie. Często było słychać okrzyki z sali: „pamiętam to z lekcji”, miód na serce dla każdego nauczyciela.
Oprócz wiedzy ósmoklasiści musieli wykazać się refleksem i szybkością, bo o wygranej decydował również czas udzielania prawidłowej odpowiedzi.
Dzięki temu udało się wyłonić zwycięzców, a są nimi:
I miejsce – Mateusz Landowski
II miejsce – Radek Krenski
III miejsce – Oskar Słodowicz
Wyróżnienie otrzymali: Dawid Stoppa, Patrycja Mania

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowo nagrody ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej.
Bonusem dla tych którzy dobrze wypadli w teście będzie pozytywna ocena z historii i pochwała.

Serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkół w Rytlu za owocną współpracę, a uczniom gratulujemy wiedzy.
​J.C.

Materiał: www.rytel.naszgok.pl

skomentowało ten post