ZATRZYMANY W SYLWESTRA PIJANY 20-LATEK BEZ UPRAWNIEŃ DO KIEROWANIA POJAZDEM KTÓRYM UDERZYŁ W OGRODZENIE

Zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej w najbliższym czasie  usłyszy 20-letni mieszkaniec Czerska. Do zdarzenia doszło w Sylwestra kilka minut przed północą. Mężczyzna po uderzeniu w ogrodzenia dwóch posesji zholował rozbite auto by uniknąć odpowiedzialności karnej. Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali podejrzanego, miał w organizmie blisko promil alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem którym jechał. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i za kolizję drogową grzywna do 5 tys. złotych.

Kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna do 5 tys. złotych grozi 20-letniemu mieszkańcowi Czerska. Podejrzany zatrzymany został w noc Sylwestrową krótko przed północą. Mężczyzna jadąc osobowym golfem na jednej z ulic w Czersku stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenia dwóch  posesji.

Po przybyciu funkcjonariuszy z czerskiego komisariatu okazało się, że sprawca po zdarzeniu zholował  rozbite auto na teren posesji gdzie mieszkał, aby uniknąć odpowiedzialności karnej za kierowanie pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Czerska. Mężczyzna został przebadany, miał w organizmie niespełna promil alkoholu. Została również pobrana od niego krew do badań laboratoryjnych.

Mundurowi w toku dalszych czynności ustalili, że sprawca zdarzenia w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania samochodami osobowymi. W najbliższym czasie śledczy postawią 20-latkowi zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę autem bez uprawnień.

Materiał: www.chojnice.policja.gov.pl

skomentowało ten post