Do wychodzenia z domu miej dystans

Kwarantanna nabiera tempa. Dziesiątki mundurowych w powiecie chojnickim wychodzi na ulicę, mówiąc STOP chorobie COVID-19. Spacer do parku trzeba będzie przełożyć.

W ostatnim czasie bombarduje się nas ograniczaniami. 1 kwietnia zostały wprowadzone kolejne obostrzenia. Każda osoba do 18 roku życia może wychodzić z domu tylko pod opieką dorosłego, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi m.in. wysoka grzywna. Oprócz tego zmienione zostały zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych. Zawieszono też działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży.

Policjantom powierzono kolejne zadania. Jednym z nich jest kontrolowanie miejscowości letniskowych, obrębów sklepów oraz innych miejsc grupowania się większych ilości osób. Do codziennej służby skierowano niemal 50 mundurowych, w tym policję, Wojsko Obrony Terytorialnej i Straż Miejską.

,,… policjantom zlecone zostały nowe zadania związane ze zwalczaniem epidemii. Jest to m.in. wspieranie służb sanitarnych poprzez prowadzenie nadzoru nad osobami pozostającymi w kwarantannie oraz egzekwowanie przestrzegania przez mieszkańców nowych ograniczeń. Osoby, które lekceważą nowe obostrzenia, dotyczące m.in. organizowania spotkań, przemieszczania się w sprawach niezbędnych muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi i finansowymi. ”

Jeśli nie musisz, nie wychodź. Jeżeli zaś zechcesz złamać obowiązujące zasady, bądź przygotowany na nakładanie kar ze strony władz.

źródło: http://chojnice.policja.gov.pl/pm3/informacje/48085,Komenda.html

A.W.

skomentowało ten post