Wspomnienia z projektu Capture, Analyze, Understand…

Młodzież reprezentująca Stowarzyszenie Euromed EVE Polska wzięli udział w międzynarodowej wymianie młodzieży „Capture, Analyze, Understand…”, która odbyła się w Nyiregyhaza (Węgry). Razem z młodzieżą z Grecji, Włoch, Łotwy, Litwy i Węgier spędzili w uroczej miejscowości 10 dni. Podczas całego pobytu młodzież wzięła udział w licznych warsztatach dotyczących fotografowania, a także zgłębiała zagadnienia związane z problemami społecznymi. Stowarzyszenie „Gyermek-Mosoly” z Węgier, jako główny organizator wymiany zapewniło 30-osobowej grupie szereg warsztatów merytorycznych, a także praktycznych.

Młodzież rozpoczęła wymianę grami integracyjnymi, a także ćwiczeniami, które pomogły przełamać pierwsze lody. Wyznaczone zostały zasady panujące podczas wymiany. Młodzież podzieliła się również swoimi obawami, oczekiwaniami oraz pomysłami, których realizacja przyczyniła się do ulepszenia projektu.

30 – osobowa grupa wzięła udział w licznych warsztatach dotyczących fotografowania, technik edytowania zdjęć oraz filmików, zdobyła informacje na temat darmowych programów do edycji zdjęć i tworzenia kolaży (Canva) itp. prowadzonych przez każdą z grup narodowych.

Projekt wpłynął pozytywnie zarówno na młodzież, która wzięła udział w wymianie młodzieży w Nyiregyhaza, jak i lokalną społeczność. W trakcie tygodnia intensywnej pracy uczestnicy podnieśli swoje kompetencje oraz zawiązali przyjaźnie na całe życie. Młodzież z bliskiego środowiska uczestników projektu, która miała okazję przyglądać się pracy uczestników projektu pyta o kolejne wyjazdy za granicę.

Project 2019-2-HU01-KA105-061351

skomentowało ten post