Borowiak zwycięża po raz czwarty!

Po dwa punkty jechali w minioną sobotę szczypiorniści Borowiaka na mecz do Nakła z tamtejszą Krajną. Po jednostronnym widowisku czerszczanie zwyciężyli 31:15 (15:6) i nadal pozostają niepokonani w rozgrywkach III ligi.
Borowiak wszedł w mecz dość niemrawo. Być może wpływ na taki stan rzeczy miała podróż oraz jesienna aura. Tylko początek spotkania był jednak wyrównany. W 12 min. na tablicy wyników widniał remis (3:3). Od tego momentu uwidoczniła się przewaga przyjezdnych, którzy z minuty na minutę powiększali ją. Do przerwy było 15:6.
Po zmianie stron powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy. Ponownie przez kilka minut, grający ambitnie gospodarze starali się podjąć walkę. W 38 min. przegrywali oni 11:18. Wtedy to grający trener Borowiaka – Paweł Jakubowski, wziął czas. Słowa reprymendy poskutkowały tym, że nasi zawodnicy wzięli się mocno do pracy. Borowiak rzucił 5 kolejnych bramek, a z upływem czasu systematycznie powiększał swą przewagę. Ostatecznie popularni „laczkarze” zwyciężyli 31:15.
Po raz kolejny czerszczanie zagrali bardzo dobrze w obronie. Mimo gry z outsiderem rozgrywek, 15 straconych bramek budzi respekt. Cały czas można mieć jednak zastrzeżenia do gry w ataku. Gdyby nie niewykorzystane szanse, mecz ten mógł się skończyć zdecydowanie wyższym wynikiem. Na uwagę zasługuje również udany debiut Kornela Jerzyka, strzelca 4 bramek. Ten 16-letni zawodnik rodem z Chojnic, podjął treningi w Czersku na początku września i jak widać jego systematyczna praca przynosi efekty.

Skład Borowiaka:
Kamil Landowski, Patryk Pliszka – Paweł Jakubowski (6 bramek), Mateusz Łoński (5), Jan Buszek (4), Kornel Jerzyk (4), Piotr Linda (2), Paweł Moczadło (2), Sebastian Pstrąg (2), Piotr Karczyński (2), Mateusz Lenz (1), Mateusz Konik (1), Robert Lenz (1), Kamil Łukasik (1), Błażej Pstrąg.

W pozostałych spotkaniach padły wyniki:

LKS Kęsowo – MKS Henri Lloyd Brodnica 21:33 (6:14)
UKS Iskra Bydgoszcz – UKS Alfa 99 Strzelno 41:30 (15:16)
Jeziorak Iława – Henri Lloyd Brodnica 32:37 (14:14)
LKS Korona Korona Koronowo – SPRP Damy Radę Inowrocław 32:33 (19:15)

Najbliższy mecz Borowiak rozegra we własnej hali, 19 listopada o godzinie 17.00. Przeciwnikiem czerszczan będzie zajmujący trzecie miejsce w ligowej tabeli Jeziorak Iława. Serdecznie zapraszamy kibiców!