Zakopane zdobyte

Krupówki, Gubałówka, Butorowy Wierch – to już za nami. Polsko – macedońska wymiana młodzieży zakończona. 9 – osobowej grupie z Macedonii wystarczył tydzień, aby zaaklimatyzować się w Zakopanem. Polska grupa jak zwykle sprawowała się wyśmienicie. Macedończycy poznali nie tylko polskie zwyczaje, ale również podstawowe zwroty w języku polskim. Niejednemu sprzedawcy skradli uśmiech swoim „dzięki”.  Polakom przyswajanie macedońskich zwrotów również sprawiało wiele radości. Niejednokrotnie kierowali Macedończyków na „prawo” wiedząc, że w ich języku „prawo” oznacza „prosto”. Nie o wymianę językową tutaj jednak chodzi. Młodzież z Polski i Macedonii postanowiła spędzić ze sobą tydzień w Zakopanem, żeby skupić się na wykorzystaniu różnych form aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spacery po górach były tutaj motyw przewodnim. Promocja sportu poprzez flash mob i wystawa zdrowej żywności również zakończyła się sukcesem. Młodzież wzięła udział w licznych warsztatach, które stały się bardziej wartościowe za względu na posiadaną przez uczestników wiedzę oraz doświadczenie. Nie wspominając już o międzykulturowym wieczorze polsko – macedońskim ze wszystkimi smakołykami przywiezionymi przez uczestników 😊

Efektem tygodniowego spotkania są dwa dokumenty, które opublikujemy już niedługo – Przewodnik po poza formalnej edukacji pozalekcyjnej” oraz broszura „Zasady zdrowego stylu życia”.

Stowarzyszenie „Nasz Łąg – nasza wieś”

M.D.

Projekt 2017-2-PL01-KA105-039117 „Mountain Hike for a Healthy Life” został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu „Erasmus+”

skomentowało ten post