Wędrujące Ale Kino! w Ośrodku Kultury w Rytlu

W dniu dzisiejszym (13.11), dzięki uprzejmości Pracowni Ferment Kolektiv z Poznania Ośrodek Kultury w Rytlu zaprosił dzieci i młodzież szkolną na Wędrujące Ale Kino! Inicjatorem oraz organizatorem festiwalu jest Centrum sztuki Dziecka w Poznaniu. Projekt jest wspierany przez Miasto Poznań i współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Wędrujące Ale Kino!  to wyjątkowy objazdowy festiwal dla dzieci i młodych ludzi, pragnących dobrego kina i mających do niego prawo

 

Wędrujące Ale Kino! jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego widza Ale Kino! w Poznaniu. Znajdą się tu najciekawsze filmy z jego repertuaru, które będą rywalizować o nagrodę miejscowej, dziecięcej publiczności. Będzie miejsce na spotkanie z gwiazdą, na zapoznanie się z kinem od strony kamery, a także uroczysta gala z udziałem dzieci i artystów. Najaktywniejsi uczestnicy Wędrującego Ale Kina! pojadą na festiwal do stolicy Wielkopolski.

 

W dniu dzisiejszym mogliśmy obejrzeć zestaw animacji dla przedszkolaków, oraz dwa filmy: „Traktorek Florek” oraz „Nazywam się Cukinia”. Równolegle w pracowni plastycznej odbywały się warsztaty filmowe, podczas których młodzież poznała podstawy pracy na planie filmowym oraz pracę ze sprzętem z wykorzystaniem współczesnych narzędzi, jakim jest telefon komórkowy. Poznali również zasady tworzenia scenariuszy. W sąsiedniej sali odbywały się warsztaty animacji dla najmłodszych, w czasie których maluchy poznały sekrety tworzenia swoich ulubionych bajek.

 

Jutro (14.11) kolejny emocjonujący dzień filmowych atrakcji.

 

Specjalnym gościem będzie Pan Mariusz Palej, Reżyser filmu „Za niebieskimi drzwiami”.

 

O godz. 9.00 zobaczymy film pt. „Pan Żaba” reż. Anna van der Heide, o godz. 10.45 film pt. „Za niebieskimi drzwiami” , reż. Mariusz Palej, o godz. 12.30 film pt „Miss Impossible”, reż. Emilie Deleuze. Na małej sali również odbędą się kolejne warsztaty filmowe dla młodzieży oraz warsztaty animacji dla najmłodszych.

 

W środę (15.11) ostatni dzień z Wędrującym Ale Kinem! O godz. 9.00 odbędzie się Gala Zamknięcia Festiwalu oraz ostatni seans: „RETROSPEKCJA: Dosięgnąć nieba”, reż. Elisabeta Bostan.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Materiał: OK Rytel

skomentowało ten post