CZOŁOWE ZDERZENIE CIĘŻARÓWKI I OSOBOWEGO HYUNDAIA. NA DROGACH TRUDNE WARUNKI- POLICJA APEL

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego jaki wydarzył się wczoraj wieczorem na trasie Chojnice- Czersk na drodze krajowej nr 22. W wyniku czołowego zderzenia z ciężarówką dwie osoby podróżujące hyundaiem doznały obrażeń ciała i trafiły do chojnickiego szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zorganizowali objazdy. Droga w miejscu, gdzie doszło do wypadku była całkowicie zablokowana. Policja apeluje o ostrożność!!!

 

Wczoraj wieczorem o 19:20 dyżurny chojnickiej komendy otrzymał informację o wypadku drogowym jaki wydarzył się na trasie Czersk – Chojnice na drodze krajowej nr 22. Jak wynikało ze zgłoszenia doszło tam do zderzenia osobowego hyundaia z ciężarową scanią.

Droga w tym miejscu przez dwie godziny była całkowicie zablokowana, a ruch w obu kierunkach został przywrócony po kolejnej godzinie. Policjanci zorganizowali objazdy. Policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną, zabezpieczył ujawnione na miejscu wypadku ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, kierujący Skanią jadąc w kierunku Czerska nie zachował należytej ostrożności, podjął manewr wyprzedzania pojazdu wolnobieżnego i w ten sposób wymusił pierwszeństwo jadącemu z naprzeciwka osobowemu hyundaiowi, czym doprowadził do czołowego zderzenia tych pojazdów. 79-letni kierujący, mieszkaniec gminy Czersk oraz pasażerka osobowego auta doznali obrażeń ciała i trafili do chojnickiego szpitala.

Badanie trzeźwości wykazało, że zarówno 79-latek jak i 23-letni kierowca ciężarówki byli trzeźwi. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje, jesień to pora roku w której  znacznie pogarszają się warunki na drogach. Obfite opady deszczu, mgła,śliska nawierzchnia, a także wcześnie zapadający zmrok to typowe symptomy tego okresu. Dlatego kierujący pojazdami muszą zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, aby bezpiecznie dotrzeć do wytyczonego celu.

 

Materiał: http://www.chojnice.policja.gov.pl

skomentowało ten post