Spotkanie z Policjantem w Lipkach

Dnia 20.10.2016 r. do naszego Przedszkola przybył zaproszony gość mł. asp. Marek Jasnoch – specjalista do spraw nieletnich z Komisariatu Policji w Czersku. Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo na drogach”.
Funkcjonariusz policji wyjaśnił dzieciom jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, jak bezpiecznie podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacjach innych zagrożeń. Ochotnicy wspólnie z Panem Policjantem przećwiczyli bezpieczne przejście przez pasy. Przedszkolaki młodsze i starsze zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Żaden z przedszkolaków nie miał problemu z określeniem jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej. W kolejnej części zajęć przedszkolaki wybrały się na spacer by sprawdzić zdobytą wiedzę i poobserwowć otoczenie.
Spotkanie z Panem Policjantem przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze. Dzieci w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyki. Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Jasnochowi za interesujące zajęcia.

Materiał www.zszlag.pl

skomentowało ten post