Kategorie
EUROMED EVE POLSKA mediAbility Zrealizowane wymiany

„Nauka” nie taka straszna jak ją malują?

Poza formalne metody nauczania to bez wątpienia świetny dodatek do lekcji, które pamiętamy ze szkoły. Program Erasmus+ umożliwia nam nie tylko promocję innowacyjnych metod, które angażują uczących się w 100%, ale również organizację mobilności dla młodzieży z różnych krajów, która na własnej skórze może doświadczyć korzyści z uczenia się poza szkolną ławką w międzynarodowej atmosferze.

Czerszczanie, uczestnicy projektu „mediAbility” który odbywa się w Rzeszowie mają szansę na zapoznanie się z technikami robienia zdjęć, tworzenia filmików, a także pracę w grupie z ich rówieśnikami z Turcji, Rumunii, Bułgarii i Litwy. Co więcej, uczestnicy to w dużej mierze młodzież z niepełnosprawnościami, która jest zdeterminowana do promowania mediów jako narzędzia integracji.

Jak wygląda wymiana młodzieży?

Każde spotkanie rozpoczyna się grami zapoznawczymi, które pomagają uczestnikom zapamiętać imiona, a także charakterystyczne informacje o pozostałych uczestnikach.

W programie wymiany nie powinno również zabraknąć aktywności nastawionych na zbudowanie zespołu. Pomagają one w pracy w grupach odbywającej się podczas warsztatów tematycznych.

A później masa warsztatów, dzięki którym uczestnicy projektu mogą doskonalić swoje umiejętności, ale o tym w kolejnym artykule!

Współfinansowano ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.