Kategorie
I LIKE CZERSK Zrealizowane wymiany

Wymiana młodzieży na Węgrzech

„Z pewnością mogę powiedzieć, że to jeden z moich ulubionych projektów. Moje oczekiwania się spełniły. Rozwinęliśmy nasze umiejętności komunikacyjne i umiejętności rozwiązywania problemów. Przestaliśmy się martwić błędami gramatycznymi w rozmowach po angielsku. Nauczyliśmy się także doceniać inne kultury i idee oraz staliśmy się bardziej otwarci na kompromisy. A na pewno najlepsze jest to, że nawiązaliśmy przyjaźnie na całe życie”.

Remigiusz

„8 dni minęło naprawdę szybko! A w trakcie tych 8 dni mnóstwo interesujących działań, które podjęliśmy, od warsztatów po wieczory kulturowe. Czy to fakt, że nasze języki były podobne, czy po prostu kliknęliśmy jako jednostki, pod koniec dnia wszyscy poszliśmy spać (lub nie spaliśmy), mając jednego lub więcej znajomych dodanych do listy. Ogólnie rzecz biorąc, powiedziałabym, że było to doświadczenie godne Oscara – ciekawi i otwarci ludzie, którzy mają wiele do powiedzenia. Gdybym mogła, na pewno przeżyłabym to jeszcze raz! Dziękuję Wam wszystkim za wspólnie spędzony czas!”

Amelia

To wypowiedzi uczestników z grupy polskiej, która wzięła udział w projekcie „Game ON, Obesity OFF” w Nyiregyhaza (Węgry) w dniach 27 września – 4 października 2021. Wymiana młodzieży została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Uczestnicy podczas projektu wzięli udział w licznych warsztatach, podczas których zaprezentowali gry sportowe ze swoich krajów, uczyli się o zdrowym odżywianiu, a także poznali swoje kultury. Dla uczestników z Polski był to pierwszy raz, kiedy obcowali z uczestnikami z Serbii bądź Macedonii – z pewnością było to szczególne doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.