Kategorie
Partnerzy

Wymiana młodzieży na Węgrzech

W dniach 5-13 listopada odbyła się w miejscowości Csolnok wymiana młodzieży „S.Y.L.W.I.A” (Save Your Life With Instant Action) sfinansowana w ramach programu Erasmus+. Młodzież z Bułgarii, Hiszpanii, Włoch, Polski oraz Węgier zgłębiała wiedzę na temat katastrof naturalnych oraz wypadków spowodowanych bezmyślnym zachowaniem człowieka. Stowarzyszenie Gyermek-Mosoly Egyesulet, jako główny organizator wymiany zapewniło 40-osobowej grupie szereg warsztatów merytorycznych, a także praktycznych.

Młodzież rozpoczęła wymianę grami integracyjnymi, a także ćwiczeniami, które pomogły przełamać pierwsze lody. Wyznaczone zostały zasady panujące podczas wymiany. Młodzież podzieliła się również swoimi obawami, oczekiwaniami oraz pomysłami, których realizacja przyczyniła się do ulepszenia projektu.

40 – osobowa grupa wzięła udział w licznych warsztatach dotyczących zachowania podczas różnych katastrof naturalnych, przeprowadzania ewakuacji czy udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez każdą z grup narodowych.

Projekt wpłynął pozytywnie zarówno na młodzież, która wzięła udział w wymianie młodzieży w Csolnok, jak i lokalną społeczność. W trakcie tygodnia intensywnej pracy uczestnicy podnieśli swoje kompetencje oraz zawiązali przyjaźnie na całe życie.

„To zdecydowanie jeden z najlepszych tygodni mojego życia. Jeżeli będę miała taką możliwość to z przyjemnością odwiedzę Czersk raz jeszcze.” – mówi Vasilena (Bułgaria).

„Nie sposób napisać ilu rzeczy nauczyłam się na wymianie w Csolnok. Oprócz informacji dotyczących pierwszej pomocy zdobyłam tutaj wielu przyjaciół, z czego niezmiernie się cieszę” – komentuje Giuliana z Włoch.

Dzięki życzliwości lokalnych mieszkańców obcokrajowcy czuli się w Csolnok jak w domu. Pozytywna atmosfera niewątpliwie wpłynęła na rezultaty nieformalnej edukacji uczestników.

EUROMED EVE Polska

Współfinansowano ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.