Kategorie
Partnerzy Zrealizowane wymiany

YOUTH EXCHANGE „Change up!” GRUDZIĄDZ, 17/01/2022 – 26/01/2022

Wymiana w Grudziądzu rozpoczęła się w poniedziałek 17 stycznia w Hotelu Rad. W projekcie brało udział osiem krajów: Polska, Hiszpania, Łotwa, Węgry, Irlandia, Litwa, Włochy i Rumunia. Głównym tematem projektu była zmiana lokalnego środowiska. Nasza praca opierała się na codziennych warsztatach prowadzonych przez pozostałych uczestników wymiany i udziale w grupowych zajęciach . Każdy uczestniczący kraj miał łącznie 5 uczestników i 1 lidera.

Każda drużyna przygotowała  warsztaty na wybrany temat. Podejmowaliśmy tematykę problemów w lokalnym środowisku, przemocy domowej, alkoholizmu, bezdomności oraz zanieczyszczenia środowiska. Wszyscy byli chętni do udziału w zajęciach i się do nich bardzo przykładali.

Byliśmy podzieleni na kilka drużyn, w których razem pracowaliśmy. Dla każdej drużyny przygotowywaliśmy zadania. Ich celem było przygotowanie plakatu, scenki, tańca lub debaty na wybrany temat.  Pod koniec dnia odbywały się wieczory kulturowe danych państw, na których przygotowywaliśmy prezentacje na temat naszego kraju, było to jedno z naszych ulubionych zajęć. Mogliśmy również spróbować typowe jedzenie dla danego kraju. Uczyliśmy się także kilku tańców z różnych narodowości. Wszyscy bawili się znakomicie oraz dowiedzieli się nowych rzeczy o świecie.

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że mieliśmy szanse uczestniczyć w tym projekcie.  Poszerzyliśmy naszą wiedzę i umiejętności pracowania z innymi oraz nawiązaliśmy nowe przyjaźnie. Ta wymiana na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo i mamy nadzieję, że będziemy mieli możliwość wybrać się na następną. Uznaliśmy, że uczestnictwo w tym projekcie to przyjemność. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.