Kategorie
EUROMED EVE POLSKA Think ecoLOGICALLY

Wizyta w szkole podstawowej w Grudziądzu

W dniu 11.04.2022 r. uczestnicy projektu Wymiany Młodzieży „Think ecoLOGICALLY” odwiedzili miejscową szkołę w Grudziądzu.

Ważnym zadaniem wizyty było poznanie ekologii, zrównoważonego stylu życia i dostrojenie się do naszych emocji. Aby osiągnąć te cele, uczestnicy projektu zostali podzieleni na 2 sale lekcyjne, w których zintegrowali się z lokalną młodzieżą. Podczas tego działania uczestnicy projektu mieli okazję wcielić się w role nauczycieli i podzielić się wiedzą, którą zdobyli do tej pory podczas Wymiany Młodzieży.

Po krótkiej prezentacji projektu klasa została podzielona na 5 grup. Każda grupa otrzymała plastikowe odpady, które musiały zamienić w kreatywny plakat promujący styl życia przyjazny naturze. Kiedy plakaty były gotowe, każda drużyna zaprezentowała je przed klasą. Warsztat dał możliwość nawiązania dialogu międzykulturowego i wymiany pomysłów na praktyki lokalne w każdym kraju.

Potem był czas na podzielenie się naszymi odczuciami i przemyśleniami na temat dnia i spotkania w ogóle. W klasie zagrano cztery piosenki z różnych gatunków, a słuchając ich, młodzież rysowała, jak się czują. Nie podano żadnych wytycznych, więc mogliśmy zobaczyć takie rysunki, jak abstrakcyjne zestawienia kolorystyczne, samochody, drzewa, ludzie i inne.

Jako ostatnie zajęcie każdy uczestnik jednym słowem opowiadał, jak się czuje. Najczęściej otrzymywaliśmy odpowiedzi „wesoły” i „spokojny”, co oznacza, że ​​nasza wizyta w szkole zakończyła się sukcesem.

Współfinansowane przez Unię Europejską

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.