Kategorie
Zrealizowane wymiany

„CYBERBULLYING? WE OBJECT!” – wymiana w Grudziądzu

YOUTH EXCHANGE „CYBERBULLYING? WE OBJECT!” GRUDZIĄDZ, 31/01/2022 – 08/02/2022
Wymiana w Grudziądzu rozpoczęła się w poniedziałek 31 stycznia w Hotelu Rad. W projekcie brało udział siedem krajów: Łotwa, Węgry, Polska, Hiszpania, Litwa, Irlandia i Rumunia. Głównym tematem projektu była cyberprzemoc i sposoby jej zapobiegania. Nasza praca opierała się na codziennym udziale w grupowych zajęciach i warsztatach prowadzonych przez pozostałych członków wymiany. Każdy uczestniczący kraj miał łącznie 5 uczestników i 1 lidera.
Każda narodowa drużyna musiała przygotować prezentacje i warsztaty na wybrany temat związany z cyberprzemocą. Podejmowaliśmy się rozmów o znęcaniu się w internecie, jak je rozpoznać oraz jak jemu zapobiec. Każdy był chętny do udziału we wszystkich zajęciach.
Jako drużyna Polska podjęliśmy temat weryfikowania informacji w internecie. Przygotowaliśmy dla uczestników zadania polegające na wcieleniu się w role dziennikarzy oraz przygotowaniu artykułu i plakatu. Ich celem było uświadomienie, że nie zawsze warto wierzyć wszystkim źródłom. Pod koniec każdego dnia odbywały się wieczory kulturowe danych krajów, na których przygotowywaliśmy prezentacje, tańce oraz quizy na temat naszego państwa, co było jednym z naszych ulubionych zajęć. Mogliśmy również spróbować charakterystyczne jedzenie dla prezentującego kraju. Atmosfera była cudowna, wszyscy bawili się znakomicie. Piątego dnia, mieliśmy okazje połączyć się i porozmawiać online z uczniami lokalnej szkoły na Łotwie by przedstawić im na czym polega wymiana młodzieży i żeby zachęcić ich do wzięcia udziału w następnych projektach.
Nikt z nas nie może uwierzyć, że tak szybko się to skończyło. Każdemu z nas wymiana bardzo się podobała. Nauczyliśmy się nowych rzeczy związanych z innymi kulturami oraz nawiązaliśmy nowe znajomości. Ta wymiana na pewno zostanie zapamiętana przez nas na długi czas i nie możemy się doczekać, aż będziemy mieli możliwość wybrać się na następną. Dzięki tej wymianie zyskaliśmy pewność w rozmowie w języku angielskim. Wszyscy znakomicie się bawili i stwierdzili, że uczestnictwo w tym projekcie to sama przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.